KEİ Devletleri Ulaştırma Bakanları Toplantısı -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı…

  • Yazı boyutu
KEİ Devletleri Ulaştırma Bakanları Toplantısı 
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı…

KEİ Devletleri Ulaştırma Bakanları Toplantısı -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: -"Avrasya merkezinde yer alan tarihi İpek Yolu'na ev sahipliği yapan Karadeniz Bölgesi, bölgesel ve küresel olarak jeopolitik alanda yükselen değeri ifade etmektedir"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, tarihi İpek Yolu'na ev sahipliği yapan Karadeniz'in, bölgesel ve küresel olarak jeopolitik alanda yükselen değeri ifade ettiğini söyledi.
     Yıldırım, Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Üye Devletleri Ulaştırma Bakanları Toplantısı'nın öğleden sonraki bölümünde, üye ülkelerin temsilcileriyle basın kapalı toplantıda bir araya geldi.
     Yıldırım, toplantı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, örgütün 20. kuruluş yıl dönümüne rastlayan dönem başkanlığının Türkiye tarafından yürütüldüğünü ve 26 Haziran'da üye devlet ve hükümet başkanları zirvesini İstanbul'da gerçekleştirdiklerini hatırlattı.
     KEİ'nin bölgedeki demokrasi, barış ve uzlaşma için önemli bir kurum olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Avrasya merkezinde yer alan, tarihi İpek Yolu'na ev sahipliği yapan Karadeniz bölgesi, bölgesel ve küresel olarak jeopolitik alanda yükselen değeri ifade etmektedir" dedi.
     Toplantıya, Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Romanya bakan, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan bakan yardımcısı, Ermenistan ile Sırbistan ise üst düzey bürokrat düzeyinde katıldı.
    
    
    

Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir