Kazlıçeşme-Halkalı arası banliyö seferlerine yarından itibaren ara veriliyor

  • Yazı boyutu
Kazlıçeşme-Halkalı arası banliyö seferlerine yarından itibaren ara 
veriliyor

Kazlıçeşme-Halkalı arası banliyö seferlerine yarından itibaren ara veriliyor

Marmaray Projesi "Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı banliyö hatlarının iyileştirilmesi, İnşaat ve Elektromekanik İşi" kapsamında, yarından itibaren Kazlıçeşme-Halkalı hat kesiminde banliyö tren seferlerine ara verilecek.
     Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul (Sirkeci)-Halkalı-İstanbul (Sirkeci) güzergahında; banliyö trenleri, tüm ana hat yolcu trenleri bölgesel trenler ve yük tren seferleri iptal edildi. Banliyö trenleri, İstanbul-Yedikule-İstanbul arasında işletilecek.
     Ayrıca, İstanbul-Kapıkule- İstanbul arasında işletilen bölgesel trenler ile bu trenlere bağlantı sağlayan yolcu tren seferleri Alpullu-Uzunköprü-Alpullu arasında iptal edildi.
     Uluslararası Bosfor Ekspresinin Halkalı-İstanbul-Halkalı arası güzergahı iptal edilerek, Kapıkule-Halkalı-Kapıkule arasında işletilmeye devam edilecek. Söz konusu parkurda vatandaşların mağdur edilmemesi için TCDD Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İETT) işbirliğinde ulaşım otobüslerle sağlanacak.
     İlk etapta Halkalı-Küçükçekmece arasında 15 otobüsle günlük 105 sefer, Küçükçekmece-Yenikapı arasında ise 40 körüklü otobüs ile günlük 200 sefer yapılacak.
     Yedikule-Sirkeci arasında banliyö trenleri işletilmeye devam edilecek. İsteyen yolcular, Kocamustafapaşa ve Yenikapı İstasyonlarından bu bölgede çalışacak banliyö trenlerine aktarma yapabilecek. Bu parkurda her 15 dakikada bir tren çalıştırılacak.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir