Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'den yabancı yatırımcı uyarısı

  • Yazı boyutu
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'den yabancı yatırımcı uyarısı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'den yabancı yatırımcı uyarısı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, bakanların, vali ve bürokratların yabancı yatırımcıların peşinde koşması gerektiğini söyledi.
     Kazakistan'ın gelecek dönem hedeflerini anlatan Nazarbayev, yabancı ülkelere yaptığı ziyaretler sırasında yabancı yatırımcıların ülkesine gelmesi için müzakereler yaptığını, işbirliği anlaşmaları imzaladığını ancak, hükümet, bakanlar, valiler ve tüm bürokratların bu anlaşmaların yerine gelmesi için elinden geleni yapması gerektiğini vurguladı.
     "Yabancı yatırımlar, ülkenin finansmanı için ana kaynaktır" diyen Nazarbayev, yabancı yatırımcıların özellikle ülkenin imalat sanayine yatırım yapmaya çekilmesini istedi.
     Nazarbayev, yabancı yatırımcıları ülkeye çekme işiyle Ulusal Refah Fonu Samruk-Kazına'nın görevli olduğunu ancak, Kazakistan Kalkınma Bankası'nın da sadece kredi vermekle yetinmeyip, yeni iş fikirleri araması ve yabancı yatırımcıyı bu projeleri katılması için teşvik etmesi gerektiğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir