"Kaza Tespit Tutanağı" uygulaması Avea'yla iPhone'da

  • Yazı boyutu
"Kaza Tespit Tutanağı" uygulaması Avea'yla iPhone'da

"Kaza Tespit Tutanağı" uygulaması Avea'yla iPhone'da

Avea ve Anadolu Sigorta, maddi hasarlı trafik kazalarında sürücülerin trafik polisini beklemeden, gerekli işlemleri hızlıca tamamlayıp olay yerinden ayrılabilmelerine imkan tanıyan "Kaza Tespit Tutanağı" uygulamasını, iPhone akıllı telefon kullanıcılarına da sundu. Uygulama ilk kez geçtiğimiz yıl android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarında kullanılmaya başlanmıştı.
     Yapılan açıklamaya göre, Anadolu Sigorta'nın Avea ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonucunda, akıllı cep telefonuna taşınan kaza tespit tutanağı uygulaması sayesinde sürücüler, önceden girilmiş bilgileri kullanıp, kaza mahallinde bulunan araçlarının fotoğraflarını çektikten sonra, araçlarını daha güvenli bir yere park edip, hızlı ve kolay şekilde tutanak formunu doldurabiliyorlar.
     Anadolu Sigortalı müşterisi iPhone kullanıcıları, uygulamanın pratik ve kullanıcı tasarımı sayesinde, zaman kaybetmeden, hızlı bir şekilde kaza tespit sürecini tamamlayabilecek.
    
     -Kaza Tespit Tutanağı uygulaması nasıl çalışıyor--
    
     Kullanıcılar uygulamayı Apple Store'dan ücretsiz indirdikten sonra, formda isim adres, telefon numarası gibi alanları önceden doldurabiliyorlar. Bu ihtiyaç anında zaman kazandırması açısından tavsiye ediliyor. Kaza anında, GPS yardımı ile kaza yeri otomatik olarak forma yansıtılıyor.
     Kullanıcılar kazanın nasıl olduğu gibi kısımları ise önceden hazır olan başlıkları işaretleyerek girebiliyorlar. Tutanakta yer alan ve çizim yapılmasını gerektiren kısımlar ise fotoğraf çekimi ile kimseye ihtiyaç duymadan çözülüyor.
     Formda, çarpışma yerinin ve anının taslağı çizilebiliyor ya da bu işlem cep telefonlarının fotoğraf çekme özelliğinden yararlanılarak yapılabiliyor. Taslak çizimi sırasında arka planda kazanın yapıldığı sokağın harita olarak yer alması ise kroki çizimini ortadan kaldırılıyor. Ama kullanıcı, isterse arka plandaki haritayı temizleyerek krokiyi kendisi de çizebiliyor.
     Son aşamada ise sürücüler, imzalama işlemini de uygulama aracılığıyla yapabiliyorlar. Bütün bilgiler tamamlandığında form oluşturularak Anadolu Sigorta Hasar İletişim Merkezi ve her iki sürücünün e-posta adresine veya manuel olarak girilen e-posta adresine gönderilebiliyor. E-posta gönderme işleminin yapılabilmesi için tutanağı düzenleyen sürücünün telefonunda ilgili e-posta kutusunun bulunması yeterli.
     Uygulama 3G/WiFi Internet bağlantısı, GPS ve kamera özellikleri bulunan, Android ve iPhone akıllı cep telefonlarda kullanılabiliyor.
     Avea Ar-Ge merkezi bünyesinde faaliyet gösteren AveaLabs'te geliştirilip hayata geçirilen ilk proje olma unvanını taşıyan uygulama; maddi hasarlı trafik kazalarında gereksinim duyulan kaza tespit tutanağının hazırlanma sürecini minimuma indirerek, Anadolu Sigorta müşterilerinin hayatına kolaylık getiriyor.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir