KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak: -"2013'te en az yıllık ortalama yüzde 5 büyüdüğümüz…

  • Yazı boyutu
KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak:
  -"2013'te en az yıllık ortalama yüzde 5 büyüdüğümüz…

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak: -"2013'te en az yıllık ortalama yüzde 5 büyüdüğümüz ve bu büyümeyi 5 yıl boyunca devam ettirdiğimiz istikrarlı, sürdürülebilir bir büyüme sürecine girmeyi temenni ediyorum" -"Dış politikada riskli adımlar atılıyor diye endişeleniyorduk ama, bugün itibariyle bu endişemiz de yüzde 80 oranında kalktı"

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, "2013'te en az yıllık ortalama yüzde 5 büyüdüğümüz ve bu büyümeyi 5 yıl boyunca devam ettirdiğimiz istikrarlı, sürdürülebilir bir büyüme sürecine girmeyi temenni ediyorum" dedi.
     Boydak, KAYSO Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, acısıyla, tatlısıyla yoğun bir seneyi geride bıraktıklarını, 2012 yılında bütçeyi verimli kullanma gayreti içinde olduklarını belirtti.
     Sadece faiz indiriminin ekonomiyi canlandırmayacağını savunan Boydak, şöyle devam etti:
     "Japonya'da eksi faiz var. Yani bankaya para yatırıyorsunuz paranız eksiliyor. Avrupa'da faiz sıfıra yakın. Peki ekonomi canlı mı- Hayır. Bu adamlar 20 yıldır ekonomiyi canlandırmaya uğraşıyor. Bu işin faizlerle bir alakası yok. Demek ki ekonomilerin canlanmasının tek yolu faiz indirimi değil. Canlılığın ilk şartı güven unsuru. Eğer insanlar, hane halkı, şirket sahipleri geleceğe güvenle bakabiliyorsa harcama yapıyorlar. Harcama yapması demek de talebin artması anlamına geliyor. Onun için bizim piyasalardaki güven unsurunun artması önemli."
    
     -"Dış politikadaki gelişmeler"-
    
     Boydak, Türkiye'nin istikrarla yönetildiğini belirterek, şunları kaydetti:
     "Bizim gibi genç nüfusu olan bir ülkede büyümenin sürekli olması çok önemli ve Türkiye bunu yapacak güçte. 2003-2009 yılları arasındaki 6 yıllık süreçte bir başarı hikayesi yakalandı, yüzde 6,9'a varan bir büyüme kaydedildi. 2013'te de en az yıllık ortalama yüzde 5 büyüdüğümüz ve bu büyümeyi 5 yıl boyunca devam ettirdiğimiz istikrarlı, sürdürülebilir bir büyüme sürecine girmeyi temenni ediyorum."
     Türkiye'nin güvenli bir liman olduğuna dikkati çeken Boydak, "Ekonomideki tek endişemiz, çevremizdeki olumsuzluklardı. 'Dış politikada riskli adımlar atılıyor' diye endişeleniyorduk ama, bugün itibariyle bu endişemiz de yüzde 80 oranında kalktı. Türkiye artık uluslararası toplumun dışında kendi başına bir hareket yapmaz. Bundan sonra ben bu riski özellikle 2013 yılı için fazlaca düşünmek istemiyorum" diye konuştu.
     KAYSO'da seçimlerin Mart ayına kadar yapılacağını açıklayan Boydak, oda faaliyetlerinin gönüllü işler olduğunu ve yeni gönüllü sanayicileri aralarında görmekten memnun olacaklarını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir