KAYSO Başkanı Boydak: -"Yıl sonunda büyüme rakamları, beklenenin üzerinde gerçekleşebilir"

  • Yazı boyutu
KAYSO Başkanı Boydak:
  -"Yıl sonunda büyüme rakamları, beklenenin
  üzerinde gerçekleşebilir"

KAYSO Başkanı Boydak: -"Yıl sonunda büyüme rakamları, beklenenin üzerinde gerçekleşebilir"

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, "Yıl sonunda büyüme rakamları, beklenenin üzerinde gerçekleşebilir" dedi
     Boydak, KAYSO Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ekonomideki istikrarın sürmesinden memnuniyet duyduklarını, Türkiye'nin büyüyen bir ülke konumunda bulunduğunu belirterek, 2013 yılının daha iyi olacağını hissettiklerini vurguladı.
     Dünyadaki ekonomi kuruluşlarının Türkiye'ye daha pozitif baktığını, doğrudan yatırımların hızlanacağını öngördüklerini ifade eden Boydak, doğrudan yabancı yatırımların 20 milyar doların altına düşmemesi halinde Türkiye'de cari açık probleminin ortadan kalkacağını anlattı. Boydak, "Yıl sonunda büyüme rakamları, beklenenin üzerinde gerçekleşebilir" ifadesini kullandı.
     Kayseri'de 200 bin sigortalı rakamına ulaşıldığını, sosyal güvencesi olan çalışan sayısının 325 bin olduğunu bildiren Boydak, "Sigortalı çalışan sayısında 200 bin hedefimizi revize ediyoruz. Şimdi 250 bini kendimize hedef koyduk. Bu konuda sanayiciler olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bir de şehrimizde SGK'nın yerleşkesi dağınık durumda. Bundan dolayı hizmetlerde aksamalar olabiliyor. SGK'nın şehrimizde hizmetlerini tek elden yürütebileceği güzel bir merkeze ihtiyacı var. Bu konuda bir yatırım kararı alınabilirse Kayseri'ye güzel bir hizmet kazandırmış oluruz. Ben bu konuda yetkililerle temas kuracağım. Sizlerin de destekleriyle güzel bir iş yapmış oluruz diye düşünüyorum. Şehrimizde kamu hizmetleri ne kadar iyi verilirse biz o kadar başarılı oluruz" diye konuştu.
     Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, tehlikeli atıklar konusundaki düzenlemesinde bazı tanımların sanayicinin aleyhine olduğunu savunan Boydak, bir çok sanayi kuruluşunda atıkların tehlikeli olmadığını, bu konunun düzeltilmesi gerektiğini söyledi.
     Kamudan, özel sektöre olan borçların ödenmesi konusunda hassas davranmasını talep eden KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, alacaklı firmaların ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirtti.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir