KAYSO Başkanı Boydak: -"Hem iç piyasada, hem dış piyasada birtakım daralmalar söz konusu"

  • Yazı boyutu
KAYSO Başkanı Boydak:
  -"Hem iç piyasada, hem dış piyasada 
  birtakım daralmalar söz konusu"

KAYSO Başkanı Boydak: -"Hem iç piyasada, hem dış piyasada birtakım daralmalar söz konusu"

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, ekonomide hem iç piyasada, hem de dış piyasada daralmalar söz konusu olduğunu belirtti.
     Boydak, yaptığı açıklamada, Türk Ticaret Kanunu ile ilgili tüm düzenlemelerin kanunlaştığını belirterek, bu düzenlemelerle belli konulardaki endişelerin giderildiğini ve iş dünyasının rahatladığını ifade etti.
     Son dönemde ekonomide daralmalar yaşandığını dile getiren Boydak, bu durumda Türkiye'nin çevresindeki gelişmelerin de etkili olduğunu vurguladı.
     Bu dönemde hükümetin ekonomide biraz daha gevşek bir politika izleyebileceğini belirten Boydak, şunları kaydetti:
     "Hem iç piyasada, hem dış piyasada bir takım daralmalar söz konusu. Son bir ayda bütçe dengemiz içerisinde bir miktar eksiklik olsa da, bütçe uygulamaları bakımından Türkiye'nin gayet iyi gitmekte olduğunu görmek bizi sevindiriyor. Ancak etrafımızdaki olumsuzluklar Türkiye'nin geleceğe endişeyle bakmasını sağlıyor. Hükümetimiz bu dönemde biraz daha gevşek bir politika izleyebilir. Önümüzdeki günlerin biraz daha belirsiz olması sebebiyle frene basılmış olabilir. 'Ekonomide soğuma var' deniyor. Evet, soğuma var. Bunun bir tedbir olduğuna inanıyorum. Daha olumsuz bir durum yaşanmaması için bu tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Türkiye'nin özel sektörüne, kamu yönetimine ve ekonomi yönetimine baktığımız zaman ekonomiyle ilgili bir endişem yok. En fazla birkaç puan daha fazla küçülürüz. Yeter ki ülke bütünlüğümüz ve mevcut yapımız bozulmasın. Ekonomi bizlerin işi, biz bu işi yaparız, ekonomiyi yürütürüz."
     İhracat rakamlarının olumlu seyrettiğini, ancak bu dönemde azda olsa bir düşüş olabileceğini dile getiren Boydak, son birkaç aydır Türkiye'nin büyümesini ihracatın finanse ettiğini, işletmelerin ihracatta katma değere yönelmelerinin cari dengeler konusunda olumlu katkılar sağladığını bildirdi.
     Türkiye'nin yatırıma açık ve dünya markaları için önemli bir pazar hale geldiğini anlatan Boydak, gerek büyük işletmelerin gerek KOBİ'lerin ürünlerini bu global arenaya çıkarmaları gerektiğinin altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir