Kayserili iş adamlarına Filipinler'de yatırım çağrısı -Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı…

  • Yazı boyutu
Kayserili iş adamlarına Filipinler'de yatırım çağrısı
  -Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı…

Kayserili iş adamlarına Filipinler'de yatırım çağrısı -Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı Karabulut: -"Bu ülkede yol, inşaat, serbest bölge, havaalanları ile ilgili yatırım alanları var" -"4 milyon konut projesi var. Devlet, konut için 21 milyar dolar bütçe ayırdı" -"İnşaatla ilgilenen iş adamlarımız, TOKİ mantığıyla ev yapabilir. İş adamlarının bundan istifade edeceğini ümit ediyorum"

Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut, bu ülkede yol, inşaat, serbest bölge, havaalanları ile ilgili yatırım alanları ile 4 milyon konut projesi olduğunu belirterek, "Devlet, konut için 21 milyar dolar bütçe ayırdı. İnşaatla ilgilenen iş adamlarımız, TOKİ mantığıyla ev yapabilir. İş adamlarının bundan istifade edeceğini ümit ediyorum" dedi.
     Genç Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (GESİAD) davetlisi olarak Kayseri'ye gelen Filipinler Manila şehri Valisi Herbert Bautista, Manila Meclisi Başkanı Jose Mario Don De Leon, Yatırım Ajansı Başkanı Paciano Casanova, Filipinler Odalar Birliği Başkanı Arnel Paciano Casanova ve İnşaat Konfederasyonu Başkan Vekili Rosemarie Basa ile Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut ve Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'yi ziyaret etti.
     Yatırım Ajansı Başkanı Paciano Casanova, Türkiye'ye ilk kez geldiğini belirterek, işbirliğini artırmayı amaçladıklarını söyledi.
     Casanova, "Türkiye, tarihini, kültürünü bütün dünyayla paylaşan bir ülke. Türkiye'nin kültürünü de ülkemize davet ediyoruz. Türkiye, Asya ve Pasifik'in kapısında. Biz de ondan istifade etmek istiyoruz. Bir çok şeyi Türkiye ile paylaşabiliriz. Türkiye'den çok şey öğreneceğimizi düşünüyorum" dedi.
     Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut da, iki ülke arasında 320 milyon dolarlık ticaret hacmi bulunduğunu söyledi.
     Filipinler'e özellikle inşaat alanında yatırım yapılabileceğini anlatan Karabulut, şunları kaydetti:
     "Filipinler'de 1 milyar dolarlık yatırımımız var. Bu ülkede yol, inşaat, serbest bölge, havaalanları ile ilgili yatırım alanları var. 110 milyon nüfusun 30 milyonu evsiz. 4 milyon konut projesi var. Devlet, konut için 21 milyar dolar bütçe ayırdı. İnşaatla ilgilenen iş adamlarımız, TOKİ mantığıyla ev yapabilir. İş adamlarının bundan istifade edeceğini ümit ediyorum."
     Konuşmaların ardından Vali Bilici, Manila Valisi Herbert Bautista'ya el dokuması kilim, heyettekilere de kentin doğal güzelliklerini tanıtan kitap ve fotoğraf hediye etti.
    
    
    

Bu haberi 206 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir