Kayseri'ye 80 milyon lira değerinde otel yatırımı -Kent merkezinde yeni kurulan Forum Kayseri'nin…

  • Yazı boyutu
Kayseri'ye 80 milyon lira değerinde otel yatırımı
  -Kent merkezinde yeni kurulan Forum Kayseri'nin…

Kayseri'ye 80 milyon lira değerinde otel yatırımı -Kent merkezinde yeni kurulan Forum Kayseri'nin yanına inşa edilen otel, yaklaşık 80 milyon lira yatırıma mal olacak

Kayseri kent merkezinde yeni kurulan Forum Kayseri'nin yanına inşa edilen otel yaklaşık 80 milyon lira yatırıma mal olacak.
     Yapılan açıklamaya göre dünya otel zincirlerinden "Rezidor Oteller Grubu", Doruk AŞ işbirliğiyle Kayseri'de inşası devam eden 240 odalı Radisson Blu Hotel'i her geçen gün gelişmekte olan kentin kullanımına sunacak.
     İnşa süreci devam eden otelin sahibi Doruk AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "Ana yurdumuz Kayseri'de büyük bir otel için yeni yatırımlar yapmaya karar verdik. Bunun sonucu olarak, dünya çapında hızla genişleyen bir otelcilik zinciri olan "Rezidor Hotel Group" ile bir lisans anlaşması yaptık. Bu işbirliğinin, Kayseri ve Türkiye için çok yararlı olacağına inanıyoruz" dedi.
     Çetinsaya, kent merkezinde yeni kurulan Forum Kayseri'nin yanında yer alacak otelin yaklaşık 80 milyon lira yatırıma mal olacağını söyledi.
     İş birliği imza töreninde konuşan Rezidor'un Başkanı ve üst düzey yöneticisi Kurt Ritter, "Bu imza, Türkiye'deki portföyümüzü, kullanılır halde ve yapım halinde olmak üzere, 2 bin 200 odaya çıkartıyor ve grubumuzun büyüyen Türkiye pazarına verdiği önemin altını çiziyor" dedi.
    
     -Türkiye'nin en büyük 10 kentinden biri-
    
     Kayseri, Türkiye'nin 1 milyon nüfuslu en büyük 10 kentinden biri. Kayseri'de makine, mobilya, gıda, tekstil, şeker ve çimento üretimi üzerine yoğunlaşan şirketleri içeren çok sayıda sanayi bölgesi bulunuyor.
     Bölgede Erciyes Dağı gibi kültürel ve turistik çekim merkezleri bulunurken, kentte en son 30 bin öğrenci ve 3 bin öğretim üyesi kapasiteli bir üniversite açıldı. Türkiye'deki sağlık turizminin yüzde 20'sini ağırlayan Kayseri'de ülkenin ilk sağlık kampüsünün inşaatı da sürüyor.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir