Kayseri'nin ihracatı -Ağustos ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde…

  • Yazı boyutu
Kayseri'nin ihracatı 
  -Ağustos ayında yapılan ihracat, geçen yılın 
  aynı dönemine oranla yüzde…

Kayseri'nin ihracatı -Ağustos ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 artarken, Temmuz ayına oranla yüzde 6,6 azaldı

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Ağustos ayında yapılan ihracatın, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 arttığını, Temmuz ayına oranla ise yüzde 6.6 azaldığını bildirdi.
     Boydak, yaptığı açıklamada, yaz tatilinin ihracat oranının düşmesine ciddi bir etkisi olduğuna dikkati çekerek, "Ağustos ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 artarken, Temmuz ayına oranla yüzde 6.6 azaldı. Ağustos ayında üyelerimiz tarafından 105 ülke ve 2 serbest bölgeye 122,1 milyon dolar ihracat gerçekleştirildi. Eylül ayında bu farkı telafi edeceğimize inanıyoruz" ifadesini kullandı.
     İhracatta ilk üç sırayı Irak, Almanya ve İtalya'nın aldığını belirten Boydak, en çok ihraç edilen ürünlerin sırası ile demir, çelik, sac, iletken, maden, tekstil ve elektrikli ev aletleri olduğunu, HES Hacılar A.Ş, Boydak Dış Ticaret A.Ş. ve Boyteks Tekstil A.Ş-nin ise ihracatçı firmalar arasında ilk üç sırayı aldığını kaydetti.
     İç piyasada daralmadan söz edildiğini hatırlatan Boydak, "Bunu Kayseri olarak biz de hissetmekteyiz. Bu durumda her zaman söylediğimiz gibi ihracatta pazar çeşitliliğimizi biraz daha artırmamız gerekiyor" dedi.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir