Kayseri Havalimanı THY İç Hatlar CIP Salonu Açılışı -AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: "Türk…

  • Yazı boyutu
Kayseri Havalimanı THY İç Hatlar CIP Salonu Açılışı
  -AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş:
  "Türk…

Kayseri Havalimanı THY İç Hatlar CIP Salonu Açılışı -AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: "Türk devleti bazı gelişmiş ülkelerde Papua Yeni Gine gibi karşılanırdı"

Türk Hava Yolları (THY) Kayseri Havalimanı İç Hatlar CIP Salonu, düzenlenen törenle açıldı.
     Açılışa, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Vali Yardımcısı İbrahim Halil Çomaktekin, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, THY Kayseri Satış Müdürü Tamer Sislier ve çok sayıda davetli katıldı.
     AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, açılışta yaptığı konuşmada, Türk hava taşımacılığının çok büyük mesafeler kat ettiğini ve bu durumun ülke tanıtımına da ciddi katkılar sağladığını belirterek "Türk devleti bazı gelişmiş ülkelerde Papau Yeni Gine gibi karşılanırdı" dedi.
     THY'nin tanıtım filminden çok etkilendiğini ve kendisini gururlandırdığını ifade eden Elitaş, şöyle devam etti:
     "Yurt dışında gezerken ülkemizi tanıtmakta zorlanırdık. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım dediğinizde size şaşkınlıkla bakarlardı. Bir zamanlar bir reklam filminde Papua Yeni Gine diye bir ülke vardı. Neresi burası dediğimiz gibi. Türkiye bazı gelişmiş ülkelerde Papau Yeni Gine gibi karşılanırdı. Çünkü bilmezlerdi. Ama 300 uçağa yakın bir filosuyla dünyanın çeşitli merkezlerine, hem de en ücra köşelerine dahi uçan THY, bu düşünceleri değiştirdi. Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden birisine sponsorluk yapan THY, bunu da yarış içerisinde kazanarak başka ülkelerin futbol takımlarına da reklam amaçlı sponsorluk yapma noktasına geldi. Türkiye'de 43 noktaya uçuş yapan THY, 60 milyonu geçen yolcu kapasitesine ulaşarak ülkenin nüfusu kadar insanı taşıma kabiliyetine erişti."
     Kayseri'ye yılda yaklaşık 1 milyon yolcu gelip gittiğini belirten Elitaş, Kayseri havaalanı kapasitesinin de yılda 5 milyon yolcu kapasitesine ulaştırılması gerektiğini vurguladı.
     THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat da bu yıl dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olduklarını belirterek, "Bu bizim için gurur verici bir durum. Şirket olarak hem dünyada, hem Türkiye'de büyük bir ilerleme kaydediyoruz. Türkiye'nin 43 noktasına uçuş yapıyoruz. En doğudan en batıya, en kuzeyden en güneye, neredeyse havalimanı olan her noktaya uçuş gerçekleştiriyoruz. Kayseri bizim için çok önemli. Çünkü günlük sefer sayısı 10'a yaklaşıyor. Müşterilerimizin iyiliği, konforu için böyle bir salon açıyoruz" şeklinde konuştu.
     Konuşmaların ardından protokol üyelerine THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat tarafından uçak maketi hediye edildi.
     Daha sonra protokol üyeleri, pasta ve kurdele keserek CIP salonunun açılışını gerçekleştirdi.
     Salonu gezen davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir