Kaynak Telif Hakları ve Lisans AŞ, LIMA'nın Türkiye temsilcisi oldu

  • Yazı boyutu
Kaynak Telif Hakları ve Lisans AŞ, LIMA'nın Türkiye temsilcisi oldu

Kaynak Telif Hakları ve Lisans AŞ, LIMA'nın Türkiye temsilcisi oldu

Eğitim, kültür, kitap, perakende de bazı markaları bünyesinde bulunduran Kaynak Holding çatısı altında yer alan Kaynak Telif Hakları ve Lisans AŞ, dünya genelinde uluslararası marka, lisans ve sertifika programlarının çatı kuruluşu olan ve merkezi ABD'de bulunan Uluslararası Lisans Endüstrisi Ticaret Birliği LIMA'nın Türkiye temsilcisi oldu.
     Kaynak Holding açıklamasına göre temsilcilik anlaşması LIMA Yönetim Kurulu Başkanı Charles M. Riotto ile Kaynak Telif Hakları ve Lisans Ajansı Şirket Yöneticisi Hakan Tungaç'ın katılımıyla Londra'da imzalandı.
     Anlaşmanın imzalanmasının ardından açıklama yapan Tungaç, dünya genelinde 200 milyar doların üzerinde bir ticaret hacmi bulunan lisans sektörünün çatı kuruluşu olan LIMA ile işbirliğinin önemini vurguladı.
     LIMA gibi uluslararası bir kuruluşun kendilerini tercih etmesinin önemine dikkati çeken Tungaç, Türkiye'de halen 250 milyon liranın üzerinde bulunan Türkiye Lisans sektörünün ticari hacminin de artacağını söyledi.
     Tungaç, anlaşma ile yabancı dizilerin Türkiye'deki haklarının yanı sıra son dönemde yurt dışında birçok ülkede ilgi gören Türk yapımlarının da haklarını savunacaklarını, Türkiye'nin markalarını LIMA kanalı ile dünya markası haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.
     Lisans sektörü konusunda üniversiteler ve ilgili kuruluşlarla iş birliği yapacaklarını, fuarlar ve sektör buluşmaları organize edeceklerini anlatan Tungaç, korsana karşı kültür oluşturmak, lisanslı ürün kullanımını yaygınlaştırmak ve bu konuda kalifiye insanlar yetiştirilmesini sağlamak için eğitim programları da düzenleyeceklerini bildirdi.
     LIMA Yönetim Kurulu Başkanı Charles M. Riotto da, Kaynak ile yapılan işbirliği sayesinde Türkiye'de önemli işler yapacaklarını belirtti. 1985 yılında kurulan LIMA'nın dünya genelinde 1100 şirketi temsil ettiğini belirten Riotto, her biri saygın ve seçkin bu firmalar arasında bundan sonra Türkiye-nin önemli markalarını da göreceklerine inandığını söyledi.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir