Kaynak Kültür Yayın Grubu'ndan "Kültür Günleri" -Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 25-27 Ocak'ta…

  • Yazı boyutu
Kaynak Kültür Yayın Grubu'ndan "Kültür Günleri"
     -Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 25-27 Ocak'ta…

Kaynak Kültür Yayın Grubu'ndan "Kültür Günleri" -Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 25-27 Ocak'ta yapılacak etkinlikte, bazı yazar ve akademisyenler konferans verecek

Kaynak Kültür Yayın Grubu'nun, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlediği "Kültür Günleri" etkinliğinde, bazı yazar ve akademisyenler konferans verecek.
     Kaynak Kültür Yayın Grubu'ndan yapılan açıklamada, Samanyolu Eğitim Kurumları ile 25-27 Ocak'ta gerçekleştirilecek "Kültür Günleri"nin Yenimahalle Samanyolu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacağı belirtildi.
     Organizasyon kapsamında bazı yazar ve akademisyenlerin çeşitli konularda konferanslar vereceği ifade edilerek, etkinliğin ilk gününde Türk müziği sanatçısı Ertuğrul Erkişi'nin konser vereceği kaydedildi. Etkinlikte ayrıca kutsal emanetler, eski Mekke-Medine fotoğrafları, ressam Yazdani, gönülden yansımalar ve Kur'an-ı Kerim hat sergilerinin düzenleneceği ve okur yazar buluşmalarının yapılacağı vurgulandı.
     Ankara Kültür Günleri ile ilgili bir açıklama yapan Kaynak Kültür Yayın Grubu Fuarlar ve Organizasyonlar Müdürü Hasan Seyidoğlu, Kültür Günleri'nin daha öncekilerle kıyaslandığında daha özel bir yere sahip olduğunu, bunun da etkinliklerin Kutlu Doğum Haftası içerisinde yapılacak olmasından kaynaklandığını söyledi.
     Seyidoğlu, Kültür Günleri'nin açılışında Kaynak Kültür Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Dr. Reşit Haylamaz'ın "Efendimiz" başlığıyla bir konferans vereceğini bildirdi.
     Etkinlik kapsamında, Ali Demirel "İslam'da Kadının Yeri", Ali Ünal "Kur'an'ı Okuma ve Anlama", Prof. Dr. Suat Yıldırım "Hadislerin Korunması ve Kur'an'ı Anlamadaki Rolü", Dr. Ergün Çapan "İslam'da Ticari Ahlak", Naci Tosun "Gönüllüler Hareketi", Kemal Gülen "Tarihe Düşen Notlar", Yılmaz İndi "Cennetten Bir Köşe: Aile", Prof. Dr. İrfan Yılmaz "Peygamber Efendimizin Tıp ve Koruyucu Hekimlikle İlgili Tavsiyeleri", Seyit Erkal "Risale-i Nur'u Okuma ve Anlama" ve Mehmet Ali Şengül "İman Kulluk Şuuru" başlıklı konferanslar verecek.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir