Kastamonulu işadamları Batum'a gitti

  • Yazı boyutu
Kastamonulu işadamları Batum'a gitti

KATSO üyesi 40 kişilik işadamı heyeti, Karadeniz'in ticaret ve turizmde önemli potansiyele sahip şehirlerinden Batum'da "Batumbuild 2012" yapı fuarına katılmak üzere Gürcistan 'a gitti

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO), Karadeniz'in ticaret ve turizmde önemli potansiyele sahip şehirlerinden Batum'da incelemelerde bulunmak ve "Batumbuild 2012" yapı fuarını ziyaret etmek için 40 kişilik bir heyetle Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti'ne gitti.
     Geçtiğimiz yıl kalabalık bir heyetle KATSO'yu ziyaret eden Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm ve Ticaret Temsilcisi Osman Çalışkan, Batum'daki yatırım olanaklarını yerinde görmeleri için Kastamonulu işadamlarını davet etti. Çalışkan'ın daveti üzerine gerçekleşecek olan Batum programında KATSO heyeti, "Batumbuild 2012 Uluslar arası Yapı Malzemeleri ve İnşaat Makineleri Fuarı"nı ziyaret edecek.
     KATSO Meclis Başkanı Selçuk Arslan yaptığı açıklamada Batum'un turizm, sanayi ve tekstilde büyük bir sıçrama yaptığına dikkati çekerek; "Batum'la ilimiz arasında nasıl bir ticaret köprüsü kurabiliriz, sahil ilçelerimizde turizmi nasıl geliştirebiliriz, ilimizi dış dünyaya nasıl açabiliriz sorularına cevap bulmak için Batum'a gidiyoruz"dedi.
     Arslan, Rusya'nın ticari ilgisinin de son yıllarda Ukrayna'dan Batum'a kaydığına işaret ederek; Batum gezisinde bu bölgenin ticari potansiyelini göreceklerini ve buna göre Kastamonu ile Batum arasında nasıl bir ticari köprü kurulabileceğini değerlendireceklerini söyledi. Arslan, Batum'a yatırımda geç kalındığını da vurgulayarak, Bartın ve Zonguldak limanlarından sürekli bu bölgeye inşaat malzemesinin gittiğini söyledi.
     Arslan, "Batum'a Kastamonu'dan da satacak elbette çeşitli ürünlerimiz olacaktır" dedi.
     İstanbul'da bulunan Vali Erdoğan Bektaş'ın da havayolu ile Batum'a geçmesi ve burada KATSO heyetine katılması bekleniyor.
    
    
    


Bu haberi 417 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir