Kastamonu'da vergi rekortmenleri açıklandı -Eti Bakır A.Ş. 41 milyon lira ile kurumlar…

  • Yazı boyutu
Kastamonu'da vergi rekortmenleri açıklandı
  -Eti Bakır A.Ş. 41 milyon lira ile kurumlar…

Kastamonu'da vergi rekortmenleri açıklandı -Eti Bakır A.Ş. 41 milyon lira ile kurumlar vergisinde birinci oldu

Kastamonu'da vergi rekortmenleri düzenlenen törenle ödüllendirildi.
     Kastamonu'da bir restorantta düzenlenen törende konuşan İl Defterdarı Yaşar Kısa, vergi vermenin anayasal bir görev olduğunu belirterek, herkesin bu görevi yerine getirmekle mükellef olduğunu söyledi.
     Devletin sürekliliğinin sağlanması açısından vergi vermenin bir borç olduğunu vurgulayan Kısa, Kastamonu'da bu görevi yerine getiren ve ekonomiye kalkındırma sağlayan mükelleflere teşekkür etti.
     Konuşmaların ardından açıklanan kurumlar vergisi sıralamasında Eti Bakır Maden İşletmeleri A.Ş. 41 milyon 198 bin 981 lirayla birinci, Yüksel Grup Orman Ürünleri 609 bin 698 lirayla ikinci ve Hüsnü Deveci ise 69 bin 213 lirayla üçüncü oldu.
     Gelir vergisinde ise ilk iki sıradaki rekortmen, isimlerinin gizli tutulmasını istedikleri için açıklanmazken, Murat Balcıoğlu 191 bin 367 lira ile üçüncü sırayı aldı.
     Törende, vergi rekortmenleri ile "vergi" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaket ve ödül verildi.
    
    
    

Bu haberi 381 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir