Kastamonu'da TOKİ konutları sahiplerine teslim edildi -Kastamonu İli Sosyal Konut Projesi…

  • Yazı boyutu
Kastamonu'da TOKİ konutları sahiplerine teslim edildi
  -Kastamonu İli Sosyal Konut Projesi…

Kastamonu'da TOKİ konutları sahiplerine teslim edildi -Kastamonu İli Sosyal Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından yapılan 324 konut, düzenlenen törenle hak sahiplerine teslim edildi -Kastamonu Valisi Bektaş: -"Vatandaş, oturduğu evin taksitini ödeyecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum"

Kastamonu İli Sosyal Konut Projesi kapsamında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Esentepe Mahallesi'nde yapılan 324 konut, düzenlenen törenle hak sahiplerine teslim edildi.
     Vali Erdoğan Bektaş, TOKİ konutlarındaki sosyal tesiste düzenlenen teslim töreninde yaptığı konuşmada, ev sahibi olmanın ne demek olduğunu ömrü kirada geçenlerin iyi bileceğini belirterek, onun için bu hizmetin çok önemli olduğunu söyledi.
     Vatandaşların 200 lira kira verirken, şimdi 130 lira taksit ödeyeceğini vurgulayan Bektaş, şöyle konuştu:
     "Vatandaş, oturduğu evin taksitini ödeyecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 27 yılda 130 lira taksitle bu borç ödenecek. Çok şükür, insanımız hak ettiği hizmeti alıyor. Ve görevini de sonuna kadar yerine getirecektir. Bu konuda en ufak bir şüphemiz yok. Her nereden bakarsanız bakın, güzel hayırlı bir hizmet sonuçlanmış oldu. Tabii ki bu aşamaya gelmesi çok kolay olmadı."
     Konuşmanın ardından Bektaş ve protokol üyeleri, hak sahiplerine evlerin anahtarlarını teslim etti.
     Bektaş, tören sonrası bazı vatandaşların evlerini gezerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
     Konutların, 2+1 olmak üzere 55 metre kare kullanım alanının olduğu ve hak sahiplerinin ödemelere 7 ay sonra başlayacağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 371 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir