Kasım ayı enflasyon rakamları -BUGİAD Başkanı Er: "Enflasyonun son 14 ayın en düşük seviyesinde…

  • Yazı boyutu
Kasım ayı enflasyon rakamları
  -BUGİAD Başkanı Er: "Enflasyonun son 14 ayın en düşük 
  seviyesinde…

Kasım ayı enflasyon rakamları -BUGİAD Başkanı Er: "Enflasyonun son 14 ayın en düşük seviyesinde olması, bizler için oldukça mutluluk verici bir haber"

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Kasım ayı enflasyon rakamlarını değerlendiren Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er, "Enflasyonun son 14 ayın en düşük seviyesinde olması, bizler için oldukça mutluluk verici bir haber" değerlendirmesini yaptı.
     Er, yazılı açıklamasında, enflasyon rakamlarındaki gerilemenin "Orta Vadeli Plan"a göre uygulanan politikaların bir sonucu olduğuna vurgu yaparak, ekonominin büyümesinin Türkiye'nin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını ifade etti.
     Tüketici Fiyatları Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 0,38, Üretici Fiyatları Endeksinin (ÜFE) de yüzde 1,66 oranında arttığını hatırlan Er, şunları kaydetti:
     "Bu doğrultuda Merkez Bankası, para politikalarını, ekonomik çevreler ise adımlarını bu çerçevede atarak Türk ekonomisinin istikrarlı bir şekilde büyümesi için çalışıyor. Açıklanan Kasım ayı enflasyon rakamlarıyla da bu çalışmaların boşa gitmediğini görüyoruz. Atılan doğru adımlar enflasyonu düşürüyor. Enflasyonun son 14 ayın en düşük seviyesinde olması, bizler için oldukça mutluluk verici bir haber. Devletin ekonomide belirlediği hedefler ve uygulanan politikaların kararlılıkla sürdürülmesi halinde, Türkiye hem büyümeye devam edecek hem de belirlediği hedeflere daha kolay ulaşacaktır."
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir