Evos Bilişim Ve Yazılım A.ş. / Karşılıklı Taşın

  Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Teknopark İdari Bina Kat: 2 No: 218 33343 Yenişehir / Mersin (Yenişehir / Mersin / Türkiye)
  090-850-8403300 -- --
  Ruken Doğan UZUNADAM (Yönetim Kurulu Başkanı, CEO, Genel Müdür)

  Karşılıklı Taşınm Hizmeti

  • Ürün Adı : Karşılıklı Taşınm Hizmeti
  • Min. Sipariş Adedi : 100
  • Garanti Süresi : 1 ay
  • Ort. Teslim Süresi : 3 gün
  • Mevcut Belgeleri : k3belgesi
  • Birim Fiyatı :
   2.000
   TR
  • Ürün Kategorisi : Promosyon Stand

  Ürün Hakkında

  Fikrin temelinde; yaşadığı şehirden başka bir şehre evini taşıma ihtiyacı olan kişinin evini taşıması için uygun fiyata bir EVDEN EVE firması bulması üzerine kurulmuştur.
  Bu taşıma işleminin sadece gidiş olarak fiyat alındığında çok yüksek ücretlerde olduğunu görmesi sonucunda evimi daha uygun fiyatlara nasıl taşıtabilirim arayışındayken, karşısına www.karşılıklıtaşın.com adlı internet sitesi çıkmasıyla başlıyor.
  Bu site size şunu demektedir, araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz en uygun fiyatın bu sistemde yaklaşık %30 daha düşük fiyata olacağını vaat etmektedir.
  Peki bu nasıl olabilecek?
  Açıklamaya geçmeden önce aşağıdaki bir Evdeneve taşımanın analizini yapmamız gerekmektedir.
  Analizde görüldüğü üzere, Mersin’den İzmir’e, firma sadece gidiş olarak taşıma yaparsa 2.500 TL olarak aldığı ücretten 970 TL para kazanmaktadır. Bura ya kadar firma adına her şey güzel. Fakat bürosunun bulunduğu şehre dönmesi gerekmektedir ki diğer söz verdiği taşıma işlemlerini gerçekleştirebilsin.
  Fakat zarar etmemesi için bir dönüş yükü bulması gerekmektedir. Bu yükü de hemen bulması şart yoksa her geçen gün yaklaşık 150 TL cepten yemesi gerekmektedir. Peki bu yükü nerden bulabilecek, çünkü bulunduğu şehirde çevresi yok. Mecburen yük komisyoncularına gidecek. Komisyoncu yaklaşık 400 TL’ye yakın bir ücret verirsen sana elimdeki müşteriyi verebilirim ifadesinde bulunur.
  Bu durum firma için 3 seçeneği ortaya çıkarır.
  1-Burda kalmaya devam ederim kendim bir dönüş yükü bulurum ama bu arada cepten yemeye devam ederim
  2- Ya da beklerken o yükü de kaçırırım geriye boş dönerim, bu durumda toplamda 1.300 TL zarar ederim. Amortisman giderleri de cabası olur.
  3- Yapacak bir şey yok, mecburen komisyonu verip en azından, azda olsa para kazanayım,
  Bur da firma sahibi şunu kendine sorma gereksinimi duyar; ben yola çıkarken dönüş yüküm hazır olsaydı benim cebimde para kalabilecekti. Ama bu nasıl olacak sorusunu sorduğu anda www.karşılıklıtaşın.com çıkar.

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  Evos Bilişim Ve Yazılım A.ş. / Karşılıklı Taşın
  Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Teknopark İdari Bina Kat: 2 No: 218 33343 Yenişehir / Mersin (Yenişehir / Mersin / Türkiye)
  090-850-8403300 / --
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir