Karkim'de çağrı fiyatı şartlı satış -Paylarını 2 liraya satan Ümit Yaşar Karakaya, çağrı…

  • Yazı boyutu
Karkim'de çağrı fiyatı şartlı satış
     -Paylarını 2 liraya satan Ümit Yaşar Karakaya, 
     çağrı…

Karkim'de çağrı fiyatı şartlı satış -Paylarını 2 liraya satan Ümit Yaşar Karakaya, çağrı fiyatı olarak 2,40 lira şartı koydu

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören Karkim'in hakim ortağı Ümit Yaşar Karakaya, paylarını pay başına 2 lira karşılığı Murat Çelik'e satarken, satış sözleşmesine Sermaye Piyasası Kurulu'nun onay vermesi durumunda asgari 2,40 liradan yatırımcıya çağrı yapılması şartı koyuldu.
     Karkim Sondaj Akışkanları Enerji Mühendislik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamada, yönetim ve şirketin kontrolünü sağlayan imtiyazlı paylar ile şirketin halka açık bir kısım payların devir ve satışına yönelik olarak Hisse Devir Sözleşmesi imzalandığı bildirildi.
     Şirketin 22 milyon 500 bin lira tutarındaki çıkarılmış sermayesinde; Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yaşar Karakaya'nın sahip olduğu 9 milyon 830 bin 625 lira nominal değerli (Şirket sermayesinin yüzde 43,69'u), Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hikmet Emel Karakaya'nın sahip olduğu 643 bin 875 lira nominal değerli (Şirket sermayesinin yüzde 2,86'sı), Yönetim Kurulu Üyesi Vasfiye Günsel Keserci'nin sahip olduğu 19 bin 125 lira nominal değerli (Şirket sermayesinin yüzde 0,08'i) ve şirket ortağı Umut Gürbüz'ün sahip olduğu 6 bin 375 lira nominal değerli (Şirket sermayesinin yüzde 0,02'si)olmak üzere toplam 10 milyon 500 bin lira nominal değerli A Grubu genel kurulda oyda ve yönetim kuruluna aday göstermede imtiyazlı olan ve halka açık olmayan (İMKB'de işleme konu olmayan) paylar ile Ümit Yaşar Karakaya'nın sahip olduğu halka açık olan (İMKB'de işleme konu olan) 3 milyon 669 bin 375 lira nominal değerli (Şirket sermayesinin yüzde 16,31'i) payların satışı ile ilgili görüşmeler sonucunda, Murat Çelik (Alıcı) ile devir ve satışları ile ilgili olarak mutabakat sağlanarak 21 Şubat 2013 tarihinde Hisse Devri Sözleşmesi imzalandığı belirtildi.
     A Grubu nama ve B Grubu hamiline yazılı payların beher satış fiyatlarında herhangi bir farklılığa gidilmeksizin her bir payın beher satış fiyatı 2,00 lira olarak belirlenen sözleşmede, şirketin yönetim kurulu başkanı Karakaya'nın talebi ve Murat Çelik'in kabulü doğrultusunda, gerçekleştirilecek zorunlu çağrı işleminde, konu ile ilgili yapılan başvuruya Kurul'un onay vermesi şartıyla çağrı fiyatının en az 2,40 lira olarak uygulanacağı belirtildi.
     Açıklamada ayrıca "Şirketin yönetim kontrolünü sağlayan payların ve oy haklarının devir ve satışı sözkonusu olduğu için 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun "Pay Alım Teklifi Zorunluluğu" başlıklı 26. maddesi ile Sermaye Piyasası Kurulu'nun (Kurul) Seri:IV, No:44 "Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği" gereğince zorunlu çağrı işleminin yapılması amacıyla Alıcı tarafından ilgili Tebliğ'de yer alan süre (6 iş günü) içinde gerekli belgeler ile birlikte Kurul'a başvuru yapılacaktır" denildi.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir