KARDEMİR yeni kütük makinesi alacak

  • Yazı boyutu
KARDEMİR yeni kütük makinesi alacak

KARDEMİR yeni kütük makinesi alacak

Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR), yıllık 1 milyon 300 bin ton üretim yapabilecek yeni kütük makinesi alacak.
     Fabrika'dan yapılan yazılı açıklamada, yeni yatırımlara bağlı olarak bu yıl sonuna kadar tek başına yıllık 1 milyon 300 bin ton üretim yapabilecek yeni kütük makinesinin devreye sokulacağı belirtildi.
     Devreye alınacak makineyle kütük ve blum üretim kapasitesinin 3 milyon tona çıkartılacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "KARDEMİR'in büyüyüp serpilmesinde en büyük unsurun müşterileri olduğunun bilinci içerisinde hareket ediyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti için büyük çabalar içerisinde olduğumuz aşikardır. 2002 yılında, şirketimizin sıvı çelik üretimi 605 bin ton iken, 2011 yılında 1 milyon 398 bin ton olmuş, 2012 yılının 11 aylık döneminde 1 milyon 363 bin tona ulaşmıştır. Halen sürdürülen ve bir kısmı tamamlanma aşamasına gelen yatırımlarımız sonrasında, sıvı çelik üretim kapasitemiz 2014 yılında 3 milyon 400 bin ton seviyesine çıkmış olacaktır. 2002 yılında şirketimizin yatırım miktarı 4,5 milyon lira iken, 2011 yılında 140 milyon lira olmuş, 2012 yılının sadece 9 aylık döneminde ise bu rakam 246 milyon liraya ulaşmıştır. Hissedarlarımız ve kamuoyu emin olmalıdır ki, KARDEMİR sosyal paydaşlarının ve özellikle müşterilerinin menfaatlerini sonuna kadar korumaya devam edecektir. İddia ediyoruz ki KARDEMİR, Türk çelik sektörünün parlayan yıldızıdır."
    
    
    

Bu haberi 336 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir