KARDEMİR'den haddecilere cevap

  • Yazı boyutu
KARDEMİR'den haddecilere cevap

KARDEMİR, Karabük Özel Sektör Demir Çelik Haddecileri Derneği'nin fabrikada usulsüzlük yapıldığı iddialarını adli makamlara bildirdiğini açıkladı

Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR), Karabük Özel Sektör Demir Çelik Haddecileri Derneği Başkanı Murat Orhan'ın fabrikada usulsüzlük yapıldığı iddialarını adli makamlara bildirdiğini açıkladı.
     KARDEMİR'den yapılan yazılı açıklamada, konu olan satış prosedüründe, hiçbir şirket ve kişiye fiyat avantajı, sipariş avantajı, herhangi bir öncelik tanınmadığı, sadece, KARDEMİR hisselerini elinde bulunduran herhangi bir şirkete veya kişiye mal tesliminde farklı uygulama yapıldığı belirtildi.
     Başını belli rakip kuruluşların çektiği ve amacı KARDEMİR ve yöneticilerinin piyasadaki güçlü ve istikrarlı duruşunu zedelemek ve rekabet gücünü zayıflatmak olan Özel Sektör Demir Çelik Haddecileri Derneği hakkında yasal işlemlerin başlatıldığının vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Türk Ticaret Kanunu ile diğer ilgili mevzuatın gerektirdiği şekilde hem KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu), hem de KARDEMİR internet sitesinde müşterilerine ve kamuoyuna duyurulan KARDEMİR satış prosedürü, şirketimizin en son yapılan hissedarlar genel kurulunda oy birliği ile onaylanmıştır. Konu olan bu satış prosedüründe, hiçbir şirket ve kişiye fiyat avantajı, sipariş avantajı, herhangi bir öncelik tanınmamakta, sadece, KARDEMİR hisselerini elinde bulunduran herhangi bir şirkete veya kişiye mal tesliminde farklı uygulama yapılmaktadır. Halka açık Anonim Şirket statüsündeki kuruluşumuzun ana karar organı olan hissedarlar genel kurulunda, hiçbir muhalefet oyu olmaksızın kabul edilen bu prosedür, şirketimiz icra organları tarafından tam bir titizlik ve uygunluk içerisinde yürütülmektedir."
     Karabük Özel Sektör Demir Çelik Haddecileri Derneği Başkanı Murat Orhan, düzenlediği basın toplantısında, KARDEMİR yönetiminde bulunan 3 ailenin üretilen mamullerin yüzde 80'ini sahibi oldukları şirketlere sattıklarını, derneğe bağlı haddecilerin taleplerinin nazara alınmadığını iddia etmişti.
    
    
    


Bu haberi 590 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir