KARDEMİR'de yatırımlar devam ediyor -Genel Müdür Demirel: -"3 milyon ton üretim hedefi için…

  • Yazı boyutu
KARDEMİR'de yatırımlar devam ediyor
  -Genel Müdür Demirel:
  -"3 milyon ton üretim hedefi için…

KARDEMİR'de yatırımlar devam ediyor -Genel Müdür Demirel: -"3 milyon ton üretim hedefi için yatırımlarımıza devam ediyoruz"

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Fadıl Demirel, "3 milyon ton üretim hedefi için yatırımlarımıza devam ediyoruz" dedi.
     Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kok fabrikası yapımının 2013 yılı ilk çeyreğinde tamamlanacağını ve kütük makinesinin ise yeni yılla birlikte devreye sokulacağını söyledi.
     Devam eden ve tamamlanan bir çok yatırımlarının bulunduğunun altını çizen Demirel, "Kok fabrikası, yüksek fırın, kireç fabrikası ve çevreye yönelik çeşitli yatırımlarımız ürün çeşitliliğini artırma ve katma değeri yüksek ürünler üretme planlarımız hızla devam ediyor. 3 milyon ton üretim hedefi için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Günümüz teknolojisi ile donatılan fabrikamızda uluslararası standartlarda 72 metre uzunluğa kadar raylar, 750 milimetreye kadar ağır profiller, 200 milimetre genişliğe kadar köşebentler ile maden direkleri, kalın yuvarlak ve kaliteli imalat çelikleri üretiyoruz. Fabrikamızda 2012 yılının ilk 9 aylık döneminde 246 milyon liralık yatırım yapılmıştır" diye konuştu.
     Demirel, KARDEMİR'in sadece Türkiye'de değil yurt dışında da adından söz ettirdiğini ve ülkenin parlayan yıldızı olduğunu kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 411 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir