Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı 8 Aralık'ta

  • Yazı boyutu
Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı 8 Aralık'ta

Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı 8 Aralık'ta

Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı, 8 Aralık Cumartesi günü Adana, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas, Samsun ve Trabzon'da yapılacak.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, karayolu taşımacılık faaliyetlerinin, 2003 yılında yürürlüğe konulan Karayolu Taşıma Kanunu başta olmak üzere yürürlüğe konulan diğer kanunlar ve yayımlanan yönetmeliklerle, "mali yeterlilik, mesleki yeterlilik ve mesleki saygınlık" ilkeleri gözetilerek ve yetki belgesi (lisans) kuralı getirilerek yeniden yapılandırıldığı anımsatıldı.
     Bu çerçevede sektörde yöneticilik yapanlar ile sürücülere "mesleki yeterlilik" kazandırılması amacıyla yürürlüğe konulan Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği kapsamında, Bakanlık tarafından 8 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 11.00'da Adana, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas, Samsun ve Trabzon'da olmak üzere 15 üniversitede (toplam 38 sınav merkezinde), 30 bin 558 kişinin katılacağı 26'ncı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılacağı belirtildi.
     Bugüne kadar 25 kez gerçekleştirilen sınava, toplam 240 bin 321 kişinin katıldığı, bunlardan 113 bin 165'inin başarı göstererek Mesleki Yeterlilik Belgesi aldığı kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir