Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı 29 Eylül'de

  • Yazı boyutu
Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı 29 Eylül'de

Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı 29 Eylül'de

Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı, 29 Eylül Cumartesi günü Adana, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas, Samsun ve Trabzon'da yapılacak.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, karayolu taşımacılık faaliyetlerinin, 2003 yılında yürürlüğe konulan Karayolu Taşıma Kanunu başta olmak üzere yürürlüğe konulan diğer kanunlar ve yayımlanan yönetmeliklerle, "mali yeterlilik, mesleki yeterlilik ve mesleki saygınlık" ilkeleri gözetilerek ve yetki belgesi (lisans) kuralı getirilerek yeniden yapılandırıldığı anımsatıldı.
     Bu çerçevede sektörde yöneticilik yapanlar ile sürücülere "mesleki yeterlilik" kazandırılması amacıyla yürürlüğe konulan Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği kapsamında, Bakanlık tarafından 29 Eylül 2012 Cumartesi günü saat 11.00'de Adana, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas, Samsun ve Trabzon'da olmak üzere 16 üniversitede (toplam 40 sınav merkezinde), 30 bin 396 kişinin katılacağı 24'üncü Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılacağı belirtildi.
     Bugüne kadar 23 kez gerçekleştirilen sınava, toplam 212 bin 681 kişinin katıldığı, bunlardan 101 bin 698'inin başarı göstererek Mesleki Yeterlilik Belgesi aldığı kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir