Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Havran-Balıkesir yolunun 27'nci kilometresindeki (Balya Kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı 73-100 kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kuzey taşıma yolundaki (Ankara-İstanbul yönü) trafik İzmit(Doğu)Kavşağından D-100 Karayoluna yönlendirilecek. Hafta içi her gün 22.00-07.00, Cumartesi 22.00-11.00, Pazar ise 00.00-07.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak, ulaşım D-100 verilecek.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ve 18-28'nci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 03,04,05,06,07 ve 08.09.2012 tarihleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Anadolu Otoyolunun Abant Kavşağı-Çaydurt Kavşağı arasında ve Bolu Batı kavşağı kollarındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım 15 Eylül'e kadar Ankara istikametinden iki yönlü olarak verilecek, sürücülerin Abant kavşağı ve Çaydurt Kavşağını kullanmaları gerekiyor.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 24'ncü kilometresinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle (Bağtepe Köyü Mevkii) Pazartesi 13.30-14.30 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Gümüşova-Gerede Otoyolunun Gölyaka Kavşağı kesiminde yüksek gerilim hattı çalışmaları nedeniyle her iki istikamette sol şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
     Akçakoca-Ereğli yolunun 13-14'ncü kilometreleri arasında meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Tokat Ayr.-Yıldızeli-Sivas yolunun 10-11'nci kilometreleri arasında (Yılankaya Mevkii) Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi kapsamında demir yolu geçidi inşaatı nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer platformundan kontrollü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Çaydurt Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı Kesimi 18-22'nci kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti 10 Eylül'e kadar trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 14.00-17.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Gerede-Kızılcahamam yolunun 2-8'nci kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kızılcahamam-Ankara istikameti 4 Eylül'e kadar trafiğe kapatılarak ulaşım Kızılcahamam-Gerede-İstanbul istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 0-17'nci kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklı olarak ulaşıma kapatılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım 15 Kasım'a kadar kontrollü olarak sağlanacak; çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'nci kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılmaktadır.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     (Söke-Milas)Ayr.-Akbük-Didim yolunun 6-11'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'nci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'nci kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevkii ve Karaltı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'nci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkii arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir