Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kuzey taşıma yolunda (Ankara-İstanbul istikameti) hafta içi 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00- 07.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak ulaşım D-100 yolundan sağlanacak.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 24. kilometresinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle (Bağtepe Köyü mevkisi) bugün ve 3 Eylül'de 13.30-14.30 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 27. kilometresindeki (Balya Kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Eylül'de 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Gümüşova-Gerede Otoyolunun Gölyaka Kavşağı kesiminde yüksek gerilim hattı çalışmaları nedeniyle her iki istikamette sol şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
     Akçakoca-Ereğli yolunun 13-14. kilometreleri arasında meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Rize-Hopa yolunun 48. kilometresinde bulunan Pazar-1 Tünelinde montaj çalışmaları nedeniyle bugün 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Giresun-Trabzon yolunun 29. kilometresinde bulunan Eynesil Tünelinde montaj çalışmaları nedeniyle bugün 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Giresun-Trabzon yolunun 44. kilometresinde bulunan Geçilmez Tüneli ile 69-71. kilometrelerinde bulunan Tirebolu-1 ve Tirebolu-2 Tünellerinde montaj çalışmaları nedeniyle bugün 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Tokat Ayrımı-Yıldızeli-Sivas yolunun 10-11. kilometreleri arasında (Yılankaya mevkisi) Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi kapsamında demir yolu geçidi inşaatı nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer platformundan kontrollü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Çaydurt Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı Kesimi 18-22. kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 10 Eylüle kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün ve yarın 14.00-17.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 52. kilometresindeki (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Gerede-Kızılcahamam yolunun 2-8. kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle 4 Eylüle kadar Kızılcahamam-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Kızılcahamam-Gerede-İstanbul istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 0-17. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklı olarak ulaşıma kapatılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasıma kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak, çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     (Söke-Milas) Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir