Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Erdemli-Silifke-(13. Bölge sınırı) Taşucu yolunun (Radar mevkii) 219 ve 220. kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 24. kilometresindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle (Bağtepe köyü mevkii) yarın ve 3 Eylül Pazartesi günü 13.30-14.30 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     Havran-Balıkesir yolunun 27. kilometresindeki (Balya kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün ve Cumartesi günü 13.00-16.00 saatleri arasında araçlar söz konusu yolu kullanamayacak.
     Gümüşova-Gerede otoyolunun Gölyaka kavşağı kesimindeki yüksek gerilim hattı çalışmaları nedeniyle her iki istikamette sol şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
     Akçakoca-Ereğli yolunun 13 ve 14. kilometrelerindeki heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.
     Rize-Hopa yolunun 48. kilometresindeki Pazar-1 tünelinde devam eden montaj çalışmaları nedeniyle yarın 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşıma tek şeritten kontrollü olarak izin verilecek.
     Giresun-Trabzon yolunun 29. kilometresindeki Eynesil tünelindeki montaj çalışmaları nedeniyle yarın 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Giresun-Trabzon yolunun 44. kilometresindeki Geçilmez tüneli ile 69-71. kilometrelerinde bulunan bulunan Tirebolu-1 ve Tirebolu-2 tünellerindeki montaj çalışmaları nedeniyle yarın 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.
     Tokat ayrımı-Yıldızeli-Sivas yolunun 10-11. kilometrelerinde devam eden (Yılankaya mevkii) Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi kapsamındaki demir yolu geçidi inşaatı nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer platformundan kontrollü olarak sağlanıyor.
     Anadolu otoyolunun Çaydurt kavşağı ile Yeniçağa kavşağı kesimi 18-22. kilometreleri arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 10 Eylül 2012 tarihine kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak gerçekleştirilecek.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2. ile 18-28. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın ve 1 Eylül Cumartesi günü 14.00-17.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 52. kilometresindeki (Balya ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın 13.00-16.00 saatleri arasında araç geçişini izin verilmeyecek.
     Ankara Çevre otoyolunun Yakupabdal kavşağı-Gölbaşı kavşağı arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle belirtilen istikamet trafiğe kapatılarak ulaşım Gölbaşı-Yakupabdal istikametinden kontrollü olarak sağlanacak.
     Gerede-Kızılcahamam yolunun 2-8. kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle 4 Eylül 2012 tarihine kadar Kızılcahamam-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Kızılcahamam-Gerede-İstanbul istikametinden iki yönlü olarak gerçekleştirilecek.
     TEM Otoyolunun Gebze Köprülü kavşağı-İzmit doğu kavşağı arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle 15 Kasım 2012 tarihine kadar İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 yoluna yönlendirilecek. Çalışma pazar-perşembe günleri arası 22.00-07.00, cuma günü 00.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 0-17. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklı olarak ulaşıma kapatılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; 15 Kasım 2012 tarihine kadar Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarındaki üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa Gölü-Karacabel tüneli mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmiyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle saat 19.00'a kadar yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında ulaşım sağlanamıyor.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmiyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkii arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir