Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle, ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Gazipaşa-Anamur yolunun 51-52'nci kilometreleri arasında bulunan Şayvana mevkisinde bugün 15.00-17.00 saatleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Akçakoca-Ereğli yolunun 13-14'ncü kilometreleri arasında meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Rize-Hopa yolunun 48'nci kilometresinde bulunan Pazar-1 Tüneli'nde montaj çalışmaları nedeniyle 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Giresun-Trabzon yolunun 29'ncu kilometresinde bulunan Eynesil Tüneli'nde montaj çalışmaları nedeniyle 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Giresun-Trabzon yolunun 44'ncü kilometresinde bulunan Geçilmez Tüneli ile 69-71'nci kilometrelerinde bulunan Tirebolu-1 ve Tirebolu-2 tünellerinde montaj çalışmaları nedeniyle 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Tokat Ayrımı-Yıldızeli-Sivas yolunun 10-11'nci kilometreleri arasında (Yılankaya mevkisi) Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi kapsamında demir yolu geçidi inşaatı nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer platformundan kontrollü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Çaydurt Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı Kesimi 18-22'nci kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde 14.00-17.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 52'nci kilometresindeki (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 31 Ağustos'ta 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Ankara Çevre Otoyolunun Yakupabdal Kavşağı-Gölbaşı Kavşağı arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle belirtilen istikamet trafiğe kapatılarak ulaşım Gölbaşı-Yakupabdal istikametinden kontrollü olarak sağlanıyor.
     Gerede-Kızılcahamam yolunun 2-8'nci kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kızılcahamam-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Kızılcahamam-Gerede-İstanbul istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 yoluna yönlendirilecek, çalışma pazar-perşembe günleri arası 22.00-07.00, cuma günü 24.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 0-17'nci kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklı olarak ulaşıma kapatılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak, çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'ncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'ncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'ncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'nci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir