Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bütenine göre, TEM Otoyolunun Gebze köprülü kavşak-İzmit doğu kavşağı arasındaki asfalt çalışmaları dolayısıyla İstanbul-Ankara yönü 15 Kasım'a kadar ulaşıma kapatılarak, trafik çalışma mahalline göre uygun kavşakta D-100 Yoluna yönlendirilecek. Çalışma pazar-perşembe günleri arası 22.00-07.00, cuma günü 00.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Ankara çevre otoyolu Yakupabdal-Gölbaşı kavşakları arasında ulaşım 30 Ağustos tarihine kadar bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.
     Dursunbey-Harmancık yolunun 0-17. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklı olarak ulaşıma kapatılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     Kumluca-Kemer-Antalya yolunun 73. kilometresinde bulunan Adnan Sezgin güney tüneli içerisinde 24 Eylül tarihine kadar ihtiyaç duyulan zamanlarda patlatma yapılacak, bu esnada yol 10 dakika süre ile trafiğe kapatılacak.
     Kumluca-Kemer-Antalya yolunun 36-37. kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın 15.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     TEM otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım tarihine kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan verilecek.
     Havran-Balıkesir yolunun 52. kilometresindeki (Balya ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 31 Ağustos tarihinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Ankara-İstanbul otoyolunun Düzce kavşağı mevkiindeki enerji nakil hattı çalışmaları nedeniyle 28 Ağustos tarihinde otoyol çift yönlü olarak 15'er dakikalık periyotlar halinde trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa gölü-Karacabel tüneli mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmiyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16. ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında araç geçişine için verilmeyecek.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkii arası) Deriner barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir