Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle, ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Tirebolu-Eynesil yolunun 26. kilometresindeki Eynesil Şehir Geçişinde (toplayıcı eski yol) Topallı Köprüsünün yapım-bakım-onarım çalışmaları nedeniyle yol ağır taşıt trafiğine kapatılmış olup, ulaşım Karadeniz Sahil Yolu istikametinden sağlanıyor.
     Kemerhisar-Pozantı Otoyolunun Tüneller Kesiminde tünel içi aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarımları nedeniyle 17 Ağustos'a kadar 08.00-17.00 saatleri arasında çalışmalar yapılacağından, sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri istendi.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunun 200-220. kilometreleri arasında bulunan Taşoluk, Ayran, Kızlaç ve Aslanlı tünellerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 18 Eylül'e kadar sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı Kavşakları arasında (22-74. kilometreler arası) ve Kınalı bağlantı yolunda (0-7. kilometreler arası) sürdürülen üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 5 Eylül'e kadar ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden gidiş-geliş olarak sağlanıyor.
     Arhavi-Hopa-Sarp yolunun 12. kilometresinde bulunan Çamlık Köyü Hopa Bakımevi ile 14. kilometresinde bulunan Sugören Köyü Kavşağı mevkisinde yapılmakta olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle, 31 Ağustos'a kadar trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Rize-Çayeli-Pazar yolunun 39. kilometresinde (Çayeli İlçesi, İshakoğlu İlköğretim Okulu mevkisi) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle 15 Ağustos'a kadar ulaşım her iki yönde de kontrollü olarak sağlanıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 52. kilometresindeki (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 10-14-17-21-24-28-31 Ağustos tarihleri 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 9-10-11 Ağustos tarihleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Avcılar Çatalca Köprülü Kavşak Kolları ve Gişe Sahalarında üst yapı çalışmaları nedeniyle 17 Ağustos'a kadar gündüz her iki kavşak trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer kavşak kollarından sağlanacak. Gece ise 23.00-07.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak, ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Anadolu Otoyolunun Bolu Batı kavşağında üst yapı çalışmaları nedeniyle 10 Ağustos'a kadar İstanbul-Ankara yönü trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinde iki yönlü olarak sağlanıyor. Bolu Batı Kavşağı kapalı olduğundan Abant ve Çaydurt çıkışlarının kullanılması gerekiyor.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 16 Ağustos'a kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 48-51. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 16 Ağustosa kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılıyor.
     TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle 15 Kasıma kadar İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma pazar-perşembe günleri arası 22.00-07.00, cuma günü 24.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     (Söke-Milas)Ayr.-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     (Konya-Isparta) İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 16 Ağustosa kadar yol ulaşıma kapatıldı.
     Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle 17 Eylüle kadar güney taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) yolunda üç şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 20 Ağustosa kadar 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir