Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Karacabey-Bursa yolunun 27-30'ncu kilometreleri arasında üstyapı ve asfaltlama çalışmaları nedeniyle
     sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak, ulaşım sol taşıma yolundan gidiş geliş olarak sağlanıyor.
     Rize-Çayeli-Pazar yolunun 39'uncu kilometresinde (Çayeli İlçesi, İshakoğlu İlköğretim Okulu Mevkii) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım her iki yönde de kontrollü olarak sağlanıyor.
     Çanakkale-Ezine yolunun 20-27'nci kilometreleri arasındaki BSK çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara-Elmadağ-Kırıkkale yolunun 24-34'üncü kilometreleri arasındaki (Elmadağ Çaykur Kavşağı-Kayadibi Köyü Hemzemin Kavşağı) onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 52'nci kilometresindeki (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 7-10-14-17-21-24-28-31.08.2012 tarihleri 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 6-11.08.2012 tarihleri 14.00-17.00 saatleri arasında
     yol trafiğe kapatılacak.
     Sinop-Samsun yolunun 65'nci kilometresindeki Ballıca Köprüsünün (dağ bandındaki köprü) bakım onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım deniz bandındaki köprüden iki yönlü ve
     kontrollü olarak sağlanıyor.
     TEM Otoyolunun Avcılar Çatalca Köprülü Kavşak Kolları ve Gişe Sahalarında üst yapı çalışmaları nedeniyle 17.08.2012 tarihine kadar gece ve gündüz devam edecek olup, gündüz her iki kavşak trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer kavşak kollarından sağlanacak. Gece ise 23.00-07.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Afyonkarahisar-Çay yolunun 13-20'nci kilometreleri arasında üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Beşikdüzü-Trabzon yolunun 54'ncü kilometresinde (İmperial Hastanesi Mevkii) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım her iki yönde tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre Otoyolu Kıbrıs Köyü Kavşağı-Samsun Kavşağı istikameti kesimi arası üst yapı çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak ulaşım Samsun-Kıbrıs Köyü istikametinden
     kontrollü olarak veriliyor.
     Ankara Çevre Otoyolu Susuz Kavşağı-Çeltikçi Kavşağı istikameti kesimi 25-28'nci kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak ulaşım
     Çeltikçi-Susuz istikametinden kontrollü olarak veriliyor.
     Anadolu Otoyolunun Bolu Batı kavşağında üst yapı çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara yönü trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinde iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Bolu Batı Kavşağı kapalı olduğundan Abant ve Çaydurt çıkışlarının kullanılması gerekiyor.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 48-51'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'nci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma Pazar-Perşembe günleri arası 22.00-07.00, Cuma günü 24.00-07.00, Cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol
     aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'ncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     (Söke-Milas) Ayr.-Akbük-Didim yolunun 6-11'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasındam yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'ncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında
     yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'ncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevkii ve Karaltı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Konya-Isparta İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18'nci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu Otoyolundaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Güney Tüplerinin Batı İzmit Kavşağından itibaren Ankara yönü 7 Ağustos'a kadar 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Batı Kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.
     Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle güney taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) yolunda üç şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'nci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkii arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım
     Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10'ncu kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir