Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, Beşikdüzü-Trabzon yolunun Akçaabat şehir geçişinde yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Zonguldak-Ereğli yolunun 16-17'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 15.00-18.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak, bu süre zarfında ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Anamur-Gazipaşa yolunun 23-24'üncü kilometreleri arasındaki Kömürcüler mevkinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Trabzon-Gümüşhane yolunun 13-17'inci kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun sol taşıma platformundan ve servis yolundan kontrollü olarak sağlanıyor.
     TEM otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma pazar-perşembe günleri arası 22.00-07.00, cuma günü 24.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunun 200-220'inci kilometreleri arasında bulunan Taşoluk, Ayran, Kızlaç ve Aslanlı tünellerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ve 18-28'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 24-25-26-27-28 Temmuz 2012 tarihleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Batman-Kurtalan yolunun 23-29'uncu kilometreleri arasında üst yapı temel takviye çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara-Elmadağ-Kırıkkale yolunun 24-34'üncü kilometreleri arasındaki (Elmadağ Çaykur Kavşağı-Kayadibi Köyü Hemzemin Kavşağı) onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'inci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı Kavşakları arasında (22-74'üncü kilometreleri arası) ve Kınalı bağlantı yolunda (0-7'inci kilometreleri arası) sürdürülen üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden gidiş-geliş olarak sağlanıyor.
     Yalova-Kocaeli yolunun 6-7'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu otoyolunun Bolu batı kavşağı ile Abant Kavşağı arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Trabzon-Maçka-Torul yolunun 20'inci kilometresinde (Hızarlı Köyü Mevki) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle 15 Ağustos 2012 tarihine kadar ulaşım aralıklı ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Ankara Çevre Otoyolunun Havalimanı Kavşağı ile Karapürçek Kavşağı 3-7'inci kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     Yenice-Safranbolu yolunun 1-32'inci kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57'inci kilometreleri arasında (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 24-27-31 Temmuz 2012 tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevki, Boğayokuşu Mevki ve Karaltı Mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Konya-Isparta İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu otoyolundaki köprü, viyadük ve tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe tünelleri güney tüplerinin batı İzmit kavşağından itibaren Ankara yönü 7 Ağustos 2012 tarihine kadar 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit batı kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.
     Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde yenileme ve bakım çalışmaları güney taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) yolunda üç şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanıyor.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10'uncu kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap..vs) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir