Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım, kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma pazar-perşembe günleri arası 22.00-07.00, cuma günü 24.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunun 200-220'inci kilometreleri arasındaki Taşoluk, Ayran, Kızlaç ve Aslanlı Tünellerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ve 18-28'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Batman-Kurtalan yolunun 23-29'uncu kilometreleri arasında üst yapı temel takviye çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.
     Ankara-Elmadağ-Kırıkkale yolunun 24-34'üncü kilometreleri arasındaki (Elmadağ Çaykur Kavşağı-Kayadibi Köyü Hemzemin Kavşağı) onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'inci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapalı.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı Kavşakları arasında (22-74'üncü kilometreleri arası) ve Kınalı bağlantı yolunda (0-7'inci kilometreleri arası) sürdürülen üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden gidiş-geliş olarak sağlanıyor.
     Yalova-Kocaeli yolunun 6-7'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan iki yönlü olarak yapılıyor.
     Anadolu Otoyolunun Bolu Batı Kavşağı ile Abant Kavşağı arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Trabzon-Maçka-Torul yolunun 20'inci kilometreleri (Hızarlı Köyü Mevkisi) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım aralıklı ve kontrollü olarak yürütülüyor.
     Ankara Çevre Otoyolunun Havalimanı Kavşağı ile Karapürçek Kavşağı 3-7'inci kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     Yenice-Safranbolu yolunun 1-32'inci kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapalı olacak.
     (Konya-Isparta) İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu Otoyolundaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Güney Tüplerinin Batı İzmit Kavşağından itibaren Ankara yönü 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Batı Kavşağından D-100 yoluna aktarılıyor.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10'uncu kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğine kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan yürütülüyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap) geçişlerine ise kontrollü olarak izin verilmiyor.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir