Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım, kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, Anadolu Otoyolunun Bolu Doğu Kavşağı-Yeniçağa Kavşağı kesiminde üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak veriliyor. Ankara Çevre Otoyolu Susuz Kavşağı-Çeltikçi Kavşağı istikameti üst yapı çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak trafik diğer istikametten kontrollü olarak veriliyor.
     Arhavi-Hopa-Sarp yolunun 12'inci kilometresinde bulunan Çamlık Köyü Hopa Bakımevi ile 14'üncü kilometresinde bulunan Sugören Köyü Kavşağı mevkiinde yapılmakta olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor. Giresun-Trabzon yolunun Tirebolu-1 ve Tirebolu-2 tünellerinde yapılacak olan iletişim sistemi bakım ve montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım her iki yönde tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Trabzon-Maçka yolunun 25'inci kilometresindeki Maçka Tünelinde aydınlatma sistemi montaj çalışmaları nedeniyle 07.00-19.00 saatleri arasında ulaşım Maçka istikametinde tek şeritten kontrollü, Trabzon istikametinde ise servis yolundan sağlanacak. Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'inci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak. Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 18-19-20-21 Temmuz 2012 günlerinde 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak. Söke-Milas Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacaktır. Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevkii ve Karaltı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Perşembe günü 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57'inci kilometreleri arasında (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 20-24-27-31 Temmuz tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkii arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor. İznik-Mekece yolunun 2-10'uncu kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğine kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir