Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, İyidere-Ardeşen yolunun Çayeli ilçesi İshakoğlu İlköğretim Okulu mevkisinde yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle 25 Temmuz'a kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Kozan-Feke-Saimbeyli yolunun 80-83. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 10.00-12.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Batman-Kurtalan yolunun 23-29. kilometreleri arasında üst yapı temel takviye çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Yalova-Kocaeli yolunun 6-7. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 10 Kasım'a kadar yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Kurtalan-Siirt yolunun 19-26. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 30 Temmuz'a kadar Kurtalan istikameti trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Yeniçağa Kavşağı-Çaydurt Kavşağı arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 18 Temmuz'a kadar Ankara-İstanbul yönü taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Bolu Batı Kavşağı ile Abant Kavşağı arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 6 Ağustos'a kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Trabzon-Maçka yolunun 20. kilometresinde bulunan Mataracı Köyü Hızarlı mevkisinde yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle 15 Temmuz'a kadar ulaşım aralıklı ve tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Konya-Isparta İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 16 Ağustos'a kadar yol ulaşıma kapatılıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57. kilometreleri arasında (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13-17-20-24-27-31-Temmuz 2012 tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 12-13-14 Temmuz 2012 tarihlerinde 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 21 Temmuz'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Sinop-Samsun yolunun 67. kilometresinde bulunan Kanlıçay Köprüsünün yaklaşım dolgularında meydana gelen sel tahribatı nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.
     Söke-Milas yolunun 0-15. kilometreleri arasında (Muğla İl Sınırı-Bafa Gölü mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Mahmutbey Batı Kavşağı-Havalimanı Bağlantı Yolu Ayamama Deresi ıslah çalışmaları nedeniyle 14 Eylül'e kadar Havalimanından Edirne'ye dönüş kavşak kolu trafiğe kapatılarak ulaşım alternatif güzergahtan sağlanacak, daha sonra çalışmanın durumuna göre bazı şeritler sırasıyla kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak verilecek.
     Anadolu Otoyolundaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Güney Tüplerinin Batı İzmit Kavşağından itibaren Ankara yönü 7 Ağustos'a kadar 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Batı Kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.
     Beyşehir-Konya yolunun 1-3. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Ağustos'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle 17 Eylül'e kadar güney taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) yolunda üç şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma pazar-perşembe günleri arası 22.00-07.00, cuma günü 24.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 20 Ağustos'a kadar 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir