Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, Yalova-Kocaeli yolunun 6-7'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 10 Kasım'a kadar yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Kurtalan-Siirt yolunun 19-26'ıncı kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 30 Temmuz'a kadar Kurtalan istikameti trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Yeniçağa Kavşağı-Çaydurt Kavşağı arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 18 Temmuz'a kadar Ankara-İstanbul yönü taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Bolu Batı Kavşağı ile Abant Kavşağı arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 6 Ağustos'a kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Trabzon-Maçka yolunun 20'inci kilometresinde bulunan Mataracı Köyü Hızarlı mevkisinde 15 Temmuz'a kadar yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım aralıklı ve tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Trabzon-Rize yolunun 26'ıncı kilometresinde Araklı Tüneli çıkışında bulunan köprülü kavşaktaki genişleme derzlerinde yapılacak olan onarım çalışmaları nedeniyle bugün 09.00-12.00 saatleri arasında ulaşım Trabzon-Rize istikametinde eski yoldan sağlanacak.
     İyidere-Rize-Pazar yolunun 5-6'ıncı kilometreleri arasındaki Sarayköy-1 ve Sarayköy-2 Tünellerinde montaj çalışmaları nedeniyle bugün 08.00-16.00 saatleri arasında trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Pazar-Fındıklı-Arhavi yolunun 30-31'inci kilometreleri arasındaki Kıyıcık Tünelinde montaj çalışmaları nedeniyle bugün 08.00-16.00 saatleri arasında trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Refahiye-Kuruçay-İliç yolunun 60-61'inci kilometreleri arasında (Sünebeli Varyantı) yapım çalışmaları nedeniyle bugün 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     (Konya-Isparta) İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 16 Ağustos'a kadar yol ulaşıma kapatıldı.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57'inci kilometreleri arasında (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13-17-20-24-27-31-Temmuz 2012 tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 14 Temmuz'a kadar 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 21 Temmuz'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Sinop-Samsun yolunun 67'inci kilometresinde bulunan Kanlıçay Köprüsünün yaklaşım dolgularında meydana gelen Sel Tahribatı nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.
     Söke-Milas yolunun 0-15'inci kilometreleri arasında (Muğla İl Sınırı-Bafa Gölü mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Mahmutbey Batı Kavşağı-Havalimanı Bağlantı Yolu Ayamama Deresi ıslah çalışmaları nedeniyle 14 Eylül'e kadar Havalimanından Edirne'ye dönüş kavşak kolu trafiğe kapatılarak ulaşım alternatif güzergahtan sağlanacak, daha sonra çalışmanın durumuna göre bazı şeritler sırasıyla kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak verilecek.
     Anadolu Otoyolundaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Güney Tüplerinin Batı İzmit Kavşağından itibaren Ankara yönü 7 Ağustos'a kadar 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Batı Kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.
     Beyşehir-Konya yolunun 1-3'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Ağustos'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle 17 Eylül'e kadar güney taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) yolunda üç şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma Pazar-Perşembe günleri arası 22.00-07.00, Cuma günü 24.00-07.00, Cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 20 Ağustos'a kadar 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10'uncu kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'inci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir