Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, Anadolu Otoyolunun Kaynaşlı Kavşağı kesiminde asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Pınarbaşı-Gürün yolunun 0-1 kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 11.00-13.30 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Gerede-Kızılcahamam yolunun 7-10 kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım, bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Maçka-Torul yolunun 38-39 kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle 13.00-14.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Karacabey-Bursa yolunun 46-49 kilometreleri arasında üstyapı ve asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Sinop-Samsun yolu Sinop Gerze kesimi 27-30 kilometreleri ve Sinop il sınırı Bafra kesimi 35-37 kilometreleri arasında meydana gelen heyelan nedeniyle yol ulaşıma kapalı.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50 kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Ankara Çevre Otoyolu Ayrım-Gölbaşı-Bala Ayrım yolunun 12-15 kilometreleri arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28 kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları sırasında patlayıcı madde kullanılacağından 14.00-17.00 arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Sinop-Samsun yolunun 67. kilometresinde bulunan Kanlıçay Köprüsünün yaklaşım dolgularında meydana gelen sel tahribatı nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.
     (Konya-Isparta) İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18 kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Anadolu Otoyolundaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Güney Tüplerinin Batı İzmit Kavşağından itibaren Ankara yönü 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Batı Kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57 kilometreleri arasında (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Mahmutbey Batı Kavşağı-Havalimanı Bağlantı Yolu Ayamama Deresi ıslah çalışmaları nedeniyle Havalimanından Edirne'ye dönüş kavşak kolu trafiğe kapatılarak ulaşım alternatif güzergahtan sağlanacak, daha sonra çalışmanın durumuna göre bazı şeritler sırasıyla kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak verilecek.
     Söke-Milas yolunun 0-15 kilometreleri arasında (Muğla İl Sınırı-Bafa Gölü Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma Pazar-Perşembe günleri arası 22.00-07.00, Cuma günü 24.00-07.00, Cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.
     Beyşehir-Konya yolunun 1-3 kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87 kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir