Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, O-3 Otoyolu'nun Kapıkule-Edirne Doğu Kavşağı kesiminin 0-29'uncu kilometreleri arasındaki üst yapı çalışmaları nedeniyle otoyolun güney yönü 0-6'ıncı kilometreleri arasında trafiğe kapatılarak ulaşım güney yönden karşılıklı sağlanacak.
     Saray-Subaşı-Çatalca yolunun 19'uncu kilometresinde çöken menfezin inşası nedeniyle yarın saat 24.00'e kadar yol trafiğe kapatılacak, alternatif güzergah olarak Saray-Pınarcık Kavşağı-Safaalan Köyü-Subaşı kullanılabilecek.
     Anamur-Gazipaşa yolunun radar mevkisinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 15.00-17.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     O-2 Otoyolunun Kemerburgaz Caddesi, Kağıthane-Hasdal Kavşağı bağlantı yolunun 0-1'inci kilometresinde bugün ve yarın 07.00-20.00 saatleri arasında önce sağ şerit, daha sonra sol şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     Çeşme-İzmir Otoyolu'nun Alaçatı-Zeytinler kavşağında enerji nakil hattı geçişi nedeniyle 1 Nisan'da 09.00-16.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Muğla-Marmaris ayrımı-Ortaca yolunun Kocabel mevkisinde patlatmalı yol yapım çalışması nedeniyle bugün 14.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak. Muğla-Kale yolunun 25-33'üncü kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 dakikalık aralıklarla yol araç trafiğine kapatılarak, ulaşım kontrollü sağlanacak.
     Dursunbey-Balıkesir yolunun Eyüpbükü Köyü mevkisinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 13.30-14.30 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Bursa-Karacabey yolunun Orhaneli Kavşağı ile Çalı Kavşağı arasında yapım çalışmaları nedeniyle yolun sağ tarafı 26 Nisan'a kadar trafiğe kapatılarak ulaşım alternatif güzergahlara yönlendirilecek.
     Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu Birecik-Şanlıurfa Kesimi Şanlıurfa Batı bağlantı yolu ile Şanlıurfa Kuzey Kavşağı arasında kalan otoyol kesimi güney taşımada (Gaziantep-Şanlıurfa yönünde) yapılacak yarma şev ıslahı onarım çalışmaları nedeniyle yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.
     Ankara-Kulu-Konya yolunun 58'inci kilometresinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından kurulacak Plaka Tanıma Sistemi çalışmaları nedeniyle bugün saat 17.00'ye kadar yolun her iki yönünde bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 14.00-16.00, Muğla-Marmaris ayrımı-Ortaca yolunun Kocabel mevkisinde de 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     O-2 Otoyolunun Mahmutbey Doğu Kavşağı'ndan Tekstilkent-İstoç-Başakşehir bağlantı yoluna ve yeni yerleşim alanlarına giriş ve çıkış sağlayan bağlantı kolları yapım çalışmaları nedeniyle Mahmutbey Doğu Kavşağı Caddesi kolu 0-1'inci kilometreleri arasında 25 Nisan'a kadar emniyet şeridi trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     Çatalca-Gebze Otoyol kesiminde bulunan köprü, viyadük ve tünellerin onarım ve depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 7 Nisan'a kadar 08.00-17.00 saatleri arasında çalışmanın durumuna göre bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak verilecek.
     Anadolu Otoyolu Kavşağı-Gümüşova arasında Batı Hereke Viyadüğü'nde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 7 Nisan'a kadar 08.00-17.00 saatleri arasında D-100 Karayolu'nun İstanbul istikametinde bir şerit trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
    
    
    

Bu haberi 239 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir