Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğünün günlük yol durumu bültenine göre, patlatmalı yol yapım çalışması nedeniyle Muğla-Marmaris ayrımı-Ortaca yolunun 42-46. kilometreleri arasındaki Kocabel mevkinde bugün ve yarın saat 14.00-16.00, Dursunbey-Balıkesir yolunun 37-38. kilometreleri arasındaki Karagöz köyü mevkinde de bugün saat 13.30-14.30 arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Anadolu otoyolunun Akıncı gişeler mevkinde otoyolun her iki yönünde plaka tanıma sistemi direklerinin montajı çalışmaları nedeniyle şerit kapatılması yapılacağından 08.00-17.00 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak sağlanacak.
     Bursa-Karacabey yolunun 6-64. kilometreleri arasında toprak, üstyapı ve ikmal inşaatı işleri kapsamında ilk etap olarak 6-10. kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle yolun sağ tarafı 26 Nisan'a kadar trafiğe kapatılarak ulaşım alternatif güzergahlara yönlendirilecek.
     Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu Birecik-Şanlıurfa kesimi Şanlıurfa batı bağlantı yolu ile Şanlıurfa kuzey kavşağı arasında kalan otoyol kesimi güney taşımada (Gaziantep-Şanlıurfa yönü) yapılacak yarma şev ıslahı onarım çalışmaları nedeniyle yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.
     Ankara-Kulu-Konya yolunun 58. kilometresindeki İl Jandarma Komutanlığı tarafından kurulacak Plaka Tanıma Sistemi çalışmaları nedeniyle 30 Mart'ta saat 08.00-17.00 saatleri arasında yolun her iki yönünde bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     Muğla-Kale yolunun 25-33. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Söke-Milas yolunun Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     O-2 otoyolunun Mahmutbey doğu kavşağından Tekstilkent-İstoç-Başakşehir bağlantı yoluna ve yeni yerleşim alanlarına giriş ve çıkış sağlayan bağlantı kolları yapım çalışmaları nedeniyle Mahmutbey doğu kavşağı CD kolu 0-1 kilometreleri arasında emniyet şeridi trafiğe kapatılarak 25 Nisan'a kadar ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak. Çatalca-Gebze otoyol kesiminde bulunan köprü, viyadük ve tünellerin onarım ve depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 7 Nisan'a kadar 08.00-17.00 saatleri arasında çalışmanın durumuna göre bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak verilecek.
     Anadolu otoyolu kavşağı-Gümüşova arasında Batı Hereke Viyadüğü'nde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 7 Nisan'a kadar 08.00-17.00 saatleri arasında D-100 karayolunun İstanbul istikametinde bir şerit trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında, Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiği kapalı olacak.
     Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması; zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulması, aşırı yağış alan yörelerde ani heyelan ve çökme olaylarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 207 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir