Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 20-28. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 30 Haziran'a kadar 14:00-16:00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Mahmutbey Batı Kavşağı-Havalimanı Bağlantı Yolu Ayamama Deresi ıslah çalışmaları nedeniyle bugünden itibaren Havalimanından Edirne'ye dönüş kavşak kolu trafiğe kapatılarak ulaşım alternatif güzergahtan sağlanacak, daha sonra çalışmanın durumuna göre bazı şeritler sırasıyla kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak verilecek.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14:00-17:00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapalı olacak.
     Anadolu Otoyolu'ndaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Güney Tüplerinin Batı İzmit Kavşağından itibaren Ankara yönü 22:00-07:00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Batı Kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.
     Giresun-Trabzon yolunun 41. kilometresindeki Akçaabat Şehir Geçişi Kireçhane Mevkisinde yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle trafik aralıklı ve kontrollü olarak verilecek.
     Beyşehir-Konya yolunun 1-3. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14:00-17:00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapalı olacak.
     Maçka-Torul-Gümüşhane yolunda yapılacak yol yapım çalışmaları nedeniyle 18-19. ile 28-29. kilometreleri arasında (Gümüşhane-Torul istikameti) trafik servis yolundan, 29-30. kilometreleri arasında (Torul-Gümüşhane istikameti) ise tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57. kilometreleri arasında (Balya Kavşağı) patlatmalı bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın ve 29 Haziran'da 13:00-16:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle güney taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) yolunda üç şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanıyor.
     TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08:00-18:00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     O-3 Otoyolunun 22. kilometreleri Bahçeşehir-Esenyurt TEM İlave Köprüsünde güçlendirme çalışmaları nedeniyle çalışmalar gece ve gündüz kesintisiz sürdürülecek olup, Kuzey ve Güney taşıma yollarından sol şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkisi arasındaki servis yolundan yürütülecek.
     İznik-Mekece yolunun 2-10. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13:00-15:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08:00-19:00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapalı olacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkisi, Boğayokuşu Mevkisi ve Karaltı Mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13:00-15:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     (Söke-Milas) Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14:00-16:00 saatleri arasında yol trafiğe kapalı olacak.
    
    


Bu haberi 274 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir