Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Havran-Balıkesir yolunun 27'nci kilometresindeki (Balya kavşağı mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 24 Kasım'a kadar 13.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Eskişehir-Kütahya yolunun 14-21. kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Mahmutbey batı kavşağı-Çamlıca gişe sahası arası (Boğaziçi Köprüsü-Mahmutbey-havalimanı bağlantı yolu dahil) Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yaya yolundaki asfaltlama çalışmalarından 25 Kasım'a kadar 10.00-16.00, hafta sonu ise 08.00-17.00 saatleri arasında İstanbul-Ankara istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak gerçekleştirilecek.
     Ankara çevre otoyolunun Ovacık kavşağı-havaalanı kavşağı kesiminin 4-7. kilometreleri arasındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 2 Aralık'a kadar Ovacık kavşağı-havaalanı kavşağı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşıma diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak izin verilecek.
     Salihli-Kula-Uşak yolunun 43-45. kilometreleri arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu otoyolunun Düzce kavşağı-Kaynaşlı kavşağı 0-4. kilometreleri arasındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 30 Kasım'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak. Otoyolun Düzce Kavşağı girişi kapalı olacağından Kaynaşlı ve Hendek kavşaklarının kullanılması gerekiyor.
     Kumluca-Kemer-Antalya yolunun 47-48. kilometrelerindeki (Çamyuva 1 kavşağı sonrası) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 31 Aralık'a kadar pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 15.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Anadolu Otoyolu Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı arasındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Kasım'a kadar Yeniçağa kavşağının Ankara-İstanbul yönü kapalı olacağından Ankara yönünden gelenlerin Gerede kavşağını kullanmaları, ayrıca Yeniçağa kavşağı kapalı olduğundan otoyolu kullanmak isteyenlerin gidecekleri yöne göre Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmiyor.
     Beyşehir-Ilgın Ayr.Kavşağı-Konya yolunun 3-13. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık 2012 tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Dumlupınar-Altıntaş yolunda sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişleri kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir