Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Mahmutbey Batı Kavşağı-Çamlıca Gişe sahası arası(Boğaziçi Köprüsü-Mahmutbey Havalimanı bağlantı yolu dahil) F.S.M Köprüsü yaya yolunda asfaltlama çalışmaları nedeniyle 25 Kasım'a kadar hafta içi 10.00-16.00,hafta sonu 08.00-17.00 saatleri arasında İstanbul-Ankara istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 27. kilometresindeki (Balya Kavşağı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 20-22-24 Kasım (salı-perşembe-cumartesi) tarihleri 13.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı 0-4. kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 30 Kasım'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak. (Otoyolun Düzce Kavşağı girişi kapalı olacağından Kaynaşlı ve Hendek Kavşakları kullanılması gerekiyor.)
     Anadolu Otoyolu'nun İstanbul Kavşağı-Akıncı kesimindeki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 30 Kasım'a kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre Otoyolunun Ovacık Kavşağı-Havaalanı Kavşağı Kesiminin 4-7. kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 2 Aralık'a kadar Ovacık Kavşağı-Havaalanı Kavşağı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Havaalanı Kavşağı-Ovacık Kavşağı istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Kumluca-Kemer-Antalya yolunun 47-48. kilometreleri (Çamyuva 1 Kavşağı sonrası) arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 31 Aralık'a kadar pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 15.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Giresun-Trabzon yolunun 23. kilometresi (Yoroz Tüneli) ile 54. kilometresindeki (Trabzon Tüneli) trafik ekipmanı montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolu Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Kasım'a kadar Yeniçağa Kavşağı'nın Ankara-İstanbul yönü kapalı olacağından Ankara yönünden gelenlerin Gerede Kavşağını kullanmaları, ayrıca Yeniçağa Kavşağı kapalı olduğundan Otoyolu kullanmak isteyenlerin gidecekleri yöne göre Gerede Kavşağı veya Çaydurt Kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     İyidere-Rize yolunun İyidere ilçe merkezinde yapılmakta olan yaya üst geçit çalışmaları nedeniyle 19 Aralık'a kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.
     Piraziz-Giresun yolunun Bulancak ilçe merkezinde yapılmakta olan yaya üst geçit çalışmaları nedeniyle 19 Aralık'a kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.
     Karabük-Eskipazar yolunun 1. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 21 Kasım'a kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süreyle trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.
     Anadolu Otoyolu'nun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı 0-4. kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 30 Kasım'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak. (Otoyolun Düzce Kavşağı girişi kapalı olacağından Kaynaşlı ve Hendek Kavşakları kullanılması gerekiyor.)
     Trabzon-Rize yolunun 18-25. kilometreleri, (Arsin Organize Sanayi Bölgesi) 30-34. kilometreleri ve (Yanbolu-Sürmene girişi) 44-47. kilometreleri arasındaki (Çamburnu Tüneli Çıkışı-Of arası) ÇEDAŞ tarafından yapılacak olan aydınlatma çalışmaları nedeniyle 9-19 Kasım tarihleri ve 07.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Beyşehir-Ilgın ayrımı Kavşağı-Konya yolunun 3-13. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 21 Kasım'a kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Dumlupınar-Altıntaş yolunda sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevkii ve Karaltı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     (Söke-Milas) ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkii arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir