Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı 0-4. kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 30 Kasım'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak. Otoyolun Düzce Kavşağı girişi kapalı olacağından Kaynaşlı ve Hendek kavşaklarının kullanılması gerekiyor.
     Anadolu Otoyolunun İstanbul Kavşağı-Akıncı kesimindeki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre Otoyolunun Ovacık Kavşağı-Havaalanı Kavşağı kesiminin 4-7. kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Ovacık Kavşağı-Havaalanı Kavşağı istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Havaalanı Kavşağı-Ovacık Kavşağı istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Kumluca-Kemer-Antalya yolunun 47-48. kilometreleri (Çamyuva 1 Kavşağı sonrası) arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 15.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Giresun-Trabzon yolunun 23. kilometresi (Yoroz Tüneli) ile 54. kilometresindeki (Trabzon Tüneli) trafik ekipmanı montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolu Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Yeniçağa Kavşağının Ankara-İstanbul yönü kapalı olacağından Ankara yönünden gelenlerin Gerede Kavşağını kullanmaları, ayrıca Yeniçağa Kavşağı kapalı olduğundan otoyolu kullanmak isteyenlerin gidecekleri yöne göre Gerede Kavşağı veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     İyidere-Rize yolunun İyidere ilçe merkezinde yapılan yaya üst geçit çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.Piraziz-Giresun yolunun Bulancak ilçe merkezinde yapılan yaya üst geçit çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.
     Karabük-Eskipazar yolunun 1. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Dursunbey-Balıkesir yolunun 25-26. kilometreleri arasındaki (Bağtepe Köyü mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13.30-14.30 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süre ile trafiğe kapatılıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 27. kilometresindeki (Balya ayrımı mevkisi) patlatmalı bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın 13.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.
     Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı 0-4. kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 30 Kasım'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak. Otoyolun Düzce Kavşağı girişi kapalı olacağından Kaynaşlı ve Hendek kavşaklarının kullanılması gerekiyor.
     Trabzon-Rize yolunun 18-25. kilometreleri, (Arsin Organize Sanayi Bölgesi) 30-34. kilometreleri ve (Yanbolu-Sürmene girişi) 44-47. kilometreleri arasındaki (Çamburnu Tüneli çıkışı-Of arası) ÇEDAŞ tarafından yapılacak aydınlatma çalışmaları nedeniyle 19 Kasım'a kadar 07.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Beyşehir-Ilgın ayrımı Kavşağı-Konya yolunun 3-13. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Dumlupınar-Altıntaş yolunda sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatıldı. Binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Söke-Milas Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapatıldı. Ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir