Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, O-21 Ulukışla/Kemerhisar-Pozantı Otoyolunun Eminlik-Pozantı kesiminde bulunan Kırkgeçit-7 ve Çakıt Tüneli mevkisinde TEİAŞ'ye ait enerji nakil hattında onarım için bugün 07.00-17.00 saatleri arasında çalışma yapılacak, otoyol trafiğe kapatılacak. Ulaşım Ulukışla-Pozantı devlet yolundan sağlanacak.
     Milas-Yatağan yolunun Boğa Yokuşu mevkisinde bugün 14.00-16.00 saatleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağı için yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Konya yolunun 1-3'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım 2012 tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'inci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.
     Yozgat-Kayseri yolunun 0-73'üncü kilometreleri arasındaki (Sorgun-Sarıkaya-Boğazlıyan arası) yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.
     Anadolu Otoyolu Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Yeniçağa Kavşağının Ankara-İstanbul yönü kapalı olacağından Ankara yönünden gelenlerin Gerede kavşağını veya Çaydurt kavşağını kullanmaları gerekiyor.
     Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı 0-4'üncü kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 30 Kasım 2012 tarihine kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Trabzon-Rize yolunun 18-25'inci kilometreleri, Arsin Organize Sanayi Bölgesi 30-34'üncü kilometreleri ve Yanbolu-Sürmene girişi 44-47'inci kilometreleri arasındaki (Çamburnu Tüneli Çıkışı-Of arası) ÇEDAŞ tarafından yapılacak olan aydınlatma çalışmaları nedeniyle 19 Kasım 2012 tarihine kadar, 07.00-16.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 27'inci kilometresinde (Balya Ayrımı mevki) patlatmalı bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün ve 15-17 Kasım 2012 tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Beyşehir-Ilgın Ayr.Kavşağı-Konya yolunun 3-13'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Mut-Ermenek yolunun 6-7'nci kilometreleri arasında bulunan tarihi Kadı Köprüsü'ndeki yıkılma tehlikesi nedeniyle trafik azami 30 tona kadar olan araçlar için yapımı tamamlanan panel köprüden verilirken, 30 tonun üzerindeki araçların panel köprüden geçmesi yasaklandı.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süre ile trafiğe kapatılacak.
     Dumlupınar-Altıntaş yolunda sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap...vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevki, Boğayokuşu Mevki ve Karaltı Mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Konya-Isparta İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevki arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapalırken, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir