Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Anadolu Otoyolu'nun Akıncı Gişeleri ile Çeltikçi Kavşağı kesiminin 0-2'nci kilometreleri arasında üst yapı çalışmaları nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İstanbul istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Salihli-Kula yolunun 47-49'uncu kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre Otoyolu'nun Susuz Kavşağı-Çeltikçi Kavşağı istikameti 31-36'ncı kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle 5-15 Kasım tarihleri arasında Ankara-İstanbul yönü taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden kontrollü olarak sağlanacak.
     Piraziz-Tirebolu yolu üzerinde bulunan Espiye ilçesi Arıdurak Köyü Mevkiinde yapılacak olan yaya güvenliğinin sağlanması çalışmaları nedeniyle 19 Aralık'a kadar ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Tirebolu-Eynesil yolunun Görele ilçesi, İsmailbeyli Mevkiinde yapılacak olan yaya güvenliğinin sağlanması çalışmaları nedeniyle 19 Aralık'a kadar ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Anadolu Otoyolu Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Yeniçağa Kavşağı'nın Ankara-İstanbul yönü kapalı olacağından 5-26 Kasım tarihleri arasında Ankara yönünden gelenlerin Gerede Kavşağını veya Çaydurt Kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 27'nci kilometresindeki (Balya Kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 6-8-10 Kasım tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Ankara Çevre Otoyolu'nun Karapürçek Kavşağı ile Samsun Kavşağı kesiminin Karapürçek-Samsun istikameti 10-11'inci kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle 18 Kasım'a kadar taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım Samsun-Karapürçek istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Anadolu Otoyolu'nun Çaydurt Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı kesiminin 9-11'inci kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 5-12 Kasım tarihleri arasında İstanbul-Ankara istikameti taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Manisa-Akhisar yolunun 42-44'üncü kilometreleri arasında asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Gümüşova-Gerede Otoyolu'nun Gölyaka Kavşağı-Kaynaşlı kesiminin 2-4'üncü kilometrelerinde üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü olarak veriliyor.
     Beyşehir-Ilgın Ayrımı-Konya yolunun 1-3'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Giresun-Trabzon yolu üzerinde bulunan Keşap, Geçilmez, Uluburun, Arıdurak, Kiliseburnu, Tirebolu-1, Tirebolu-2 ve Eynesil tünellerinde trafik ekipman montaj çalışmaları nedeniyle 07.30-17.30 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Ankara-Konya yolunun Bala ayrım - Kulu ayrım kesimi 19-24'üncü kilometreleri arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle 9 Kasım'a kadar ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolunda sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların geçişlerine kontrollü olarak izin veriliyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevkii ve Karaltı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç ayrımı yolunun 6-18'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık'a kadar yol ulaşıma kapatıldı.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Çalışmaların gece yapılan bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanıyor.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkii arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir