Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Salihli-Kula yolunun 47-49. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre otoyolunun Susuz Kavşağı-Çeltikçi Kavşağı istikameti 31-36. kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul yönü taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden kontollü olarak sağlanacak.
     Piraziz-Tirebolu yolu üzerinde bulunan Espiye ilçesi Arıdurak Köyü mevkisi ile Tirebolu-Eynesil yolunun Görele ilçesi, İsmailbeyli mevkisinde yaya güvenliğinin sağlanması çalışmaları yapılacağından ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Anadolu Otoyolu Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Yeniçağa kavşağının Ankara-İstanbul yönü kapalı olacağından, Ankara yönünden gelenlerin Gerede kavşağını veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 27. kilometresindeki (Balya kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 6, 8 ve 10 Kasım'da 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Ankara Çevre otoyolunun Karapürçek Kavşağı ile Samsun Kavşağı kesiminin Karapürçek-Samsun istikameti 10-11. kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım Samsun-Karapürçek istikametinden iki yönlü ve kontollü olarak sağlanacak.
     Anadolu otoyolunun Çaydurt kavşağı ile Yeniçağa kavşağı kesiminin 9-11. kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Manisa-Akhisar yolunun 42-44. kilometreleri arasında asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Gümüşova-Gerede otoyolunun Gölyaka kavşağı-Kaynaşlı kesiminin 2-4. kilometrelerinde üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü olarak veriliyor.
     Anadolu otoyolunun Akıncı gişeleri ile Çeltikçi kavşağı kesiminin 0-2. kilometreleri arasında üst yapı çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Beyşehir-Ilgın ayrımı-Konya yolunun 1-3. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Giresun-Trabzon yolu üzerinde bulunan Keşap, Geçilmez, Uluburun, Arıdurak, Kiliseburnu, Tirebolu-1, Tirebolu-2 ve Eynesil tünellerinde trafik ekipman montaj çalışmaları nedeniyle 07.30-17.30 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Ankara-Konya yolunun Bala ayrım-Kulu ayrım kesimi 19-24. kilometreleri arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanacak.
     Dumlupınar-Altıntaş yolunda sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç ayrımı yolunun 6-18. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     TEM otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak, çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapatıldı. Ulaşım, Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir