Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Anadolu Otoyolu'nun Akıncı Gişeleri ile Çeltikçi Kavşağı kesiminin 0-2. kilometreleri arasında üst yapı çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre Otoyolu'nun Karapürçek Kavşağı ile Samsun Kavşağı kesiminin Karapürçek-Samsun istikameti üst yapı çalışmaları nedeniyle taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım Samsun-Karapürçek istikametinden iki yönlü olarak veriliyor.
     Beyşehir-Ilgın Ayrımı-Konya yolunun 1-3. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılıyor.
     Anadolu Otoyolu'nun Çaydurt Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı kesiminin 9-11. kilometreleri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Giresun-Trabzon yolu üzerinde bulunan Keşap, Geçilmez, Uluburun, Arıdurak, Kiliseburnu, Tirebolu-1, Tirebolu-2 ve Eynesil tünellerinde trafik ekipman montaj çalışmaları nedeniyle 07.30-17.30 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak yürütülüyor.
     Balıkesir-Dursunbey-Tavşanlı yolunun Bağtepe Köyü mevkinde 13.00-14.00 saatleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağından, bu kesimde yol ulaşıma kapatılacak.
     Ankara-Konya yolunun Bala ayrım-Kulu ayrım kesimi 19-24. kilometreleri arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle Dumlupınar-Altıntaş yolunda ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılırken, binek araçların (otomobil, pikap) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Konya-Isparta İl Sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18. kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapalı.
     TEM Otoyolu'nun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak, trafik alternatif güzergahlardan verilecek.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli Mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapalı olacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir