Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üst geçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak ve ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2. ve 20-28. kilometreleri arasında yapım çalışmaları sebebiyle patlayıcı madde kullanılacağından bugün, yarın ve 15 Haziran 2012 tarihlerinde 14.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Diyarbakır-Siverek-Şanlıurfa yolunun 42-62. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yolun bir şeridi trafiğe kapatılırken, ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
     Bozüyük-Kütahya yolunun 3-8. kilometreleri arasında Kütahya-Bozüyük istikametinde üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Afyon-Eskişehir il sınırı-Sivrihisar Yolu'nun 0-30. kilometreleri arasında yol bakım ve asfaltlama çalışmaları nedeniyle muhtelif kesimlerde ulaşım tek şeritten ve bölünmüş yolun bir bölümünden karşılıklı olarak sağlanacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Ankara Çevre Otoyolunun Susuz Kavşağı-Batıkent Kavşağı arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle belirtilen istikamet trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     O-3 Otoyolunun 22. kilometresindeki Bahçeşehir-Esenyurt TEM İlave Köprü'sünde güçlendirme çalışmaları nedeniyle 26 Haziran'a kadar çalışmalar gece ve gündüz kesintisiz sürdürülecek olup, Kuzey ve Güney taşıma yollarından sol şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57. kilometreleri arasında (Balya Kavşağı) patlatmalı bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün ve 15, 19, 22, 26, 29 Haziran 2012 tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     İstanbul 1 ve 2. Çevre Yolları ile Bağlantı Yolları Üzerindeki Köprü ve Viyadüklerin Onarımı ve Depreme Karşı Güçlendirilmesi işi kapsamında bulunan Harem-Ankara yolu üzerinde, Uzunçayır mevkisindeki K509, K510 ve K511 köprü ayaklarının depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle belirtilen kesimde şerit daraltması yapılıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Anadolu Otoyolu'ndaki köprü, viyadük ve tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe tünelleri Güney Tüpleri'nin Batı İzmit Kavşağı'ndan itibaren Ankara yönü 22 Haziran-7 Ağustos 2012 tarihleri ve 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Doğu Kavşağı'ndan D-100 yoluna aktarılacak.
     Anadolu Otoyolu'ndaki köprü, viyadük ve tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Kuzey Tüpleri'nin İzmit Doğu Kavşağı'ndan itibaren İstanbul yönü 21 Haziran'a kadar ve 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Doğu Kavşağı'ndan D-100 yoluna aktarılacak.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir