Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Anadolu Otoyolu'nun Yeniçağa Kavşağı-Çaydurt Kavşağı kesimi 8-10. kilometreleri arasındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü sağlanıyor.
     TEM Otoyolu'nun Körfez Kavşağı ile Gebze Kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları (24 saat esasına göre) nedeniyle otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım çalışma mahalline göre uygun kavşaklardan D-100 Karayolu'na yönlendiriliyor.
     TEM Otoyolu'nun Hasdal Kavşağı-Kemerburgaz-Yassıören ayrımı yolunun 13. kilometresinde bulunan üst geçit köprüsünün orta ayağı 15 ve 18 Ekim 2012 tarihleri 23.00-05.30 saatleri arasında kesilerek kaldırılacağından her iki yönde sol taraftaki iki şerit trafiğe kapatılacak.
     Hopa-Borçka yolunun 34-35. kilometreleri arasındaki sel tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     Aliağa-Bergama-Dikili yolunun 10-16. kilometreleri arasındaki üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     İzmir-Manisa yolunun 9-11. kilometreleri arasında heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle ulaşım Manisa-İzmir istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Çay-Sultandağı-Akşehir yolunun 10-12. kilometreleri arasında alt geçit yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu (Yenice Kavşağı-Gaziantep Doğu Kavşağı arası) ve bağlantı yolları ile Toprakkale-İskenderun Otoyolu ve bağlantı yollarının muhtelif kesimlerindeki üst yapı, genleşme derzleri ve diğer işlere ait onarım çalışmaları nedeniyle Adana-Gaziantep yönü trafiğe kapatılarak, ulaşım karşı yönden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolu'nun Kaynaşlı Kavşağı ile Düzce Kavşağı arasında bulunan Asarsuyu Köprüsü'nün onarım çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     TEM Otoyolu'nun Gümüşova-Kaynaşlı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara istikametinden sağlanmakta olup, çalışma içerisinde kalan Düzce gişe çıkışı ile İstanbul yönünde otoyola giriş bağlantı kolu trafiğe kapatılacak. Sürücülerin İstanbul yönünde Kaynaşlı Gişeleri'nden çıkması gerekecek.
     Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç ayrımı yolunun 6-18. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu Otoyolu'nun Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı 3-21. kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor. Yeniçağa Kavşağı'nın Ankara yönü trafiğe kapalı olduğundan İstanbul yönünden gelen sürücülerin Çaydurt Kavşağı'nı, otoyolu kullanmak isteyenlerin ise Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     O-2 Otoyolu'nun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca Gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Beyşehir-Ilgın ayrımı-Konya Yolu'nun 3-13. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir Yolu'nun 35-39. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süreyle trafiğe kapatılacak.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağından 1 Kasım'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolu'nun Körfez Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı 73-100 kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit Doğu Kavşağı'ndan D-100 Karayolu'na yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00-07.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM Otoyolu'nun Avcılar-Kınalı kesimi ana yolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak, trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas Yolu'nun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke Milas ayrımı-Akbük Didim Yolu'nun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatıldı. Binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir