Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Düzce il sınırı Ereğli-Zonguldak yolunun 53-55. kilometreleri arasındaki patlatmalı bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın 14.30-17.30 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak. Yolun trafiğe kapalı olduğu süre içerisinde ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Arhavi-Hopa-Sarp yolunun Hopa ilçesi Kopmuş, Sugören ve Çamlık mevkilerinde devam eden yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.
     Giresun-Trabzon yolunun 19-20. kilometrelerindeki Çarşıbaşı ilçesi mevkisinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Aliağa-Bergama-Dikili yolunun 10-16. kilometreleri arasındaki üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşıma bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü izin veriliyor.
     Manisa-İzmir yolunun 9-11. kilometreleri arasındaki heyelan temizleme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak gerçekleştiriliyor.
     Çay-Sultandağı-Akşehir yolunun 10-12. kilometreleri arasındaki alt geçit yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu otoyolunun Yeniçağa kavşağı-Çaydurt kavşağı kesimi 8-10. kilometreleri arasındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 25 Ekim'e kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu (Yenice kavşağı-Gaziantep doğu kavşağı arası) ve bağlantı yolları ile Toprakkale-İskenderun otoyolu ve bağlantı yollarının muhtelif kesimlerindeki üst yapı, genleşme derzleri ve diğer işlere ait onarım çalışmaları nedeniyle 31 Aralık'a kadar Adana-Gaziantep yönü trafiğe kapatılarak ulaşım karşı yönden iki yönlü olarak gerçekleştirilecek.
     Havran-Balıkesir yolunun 27. kilometresindeki (Balya kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Zara-İmranlı yolunun 18-28. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 14.00-17.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     TEM Otoyolunun Körfez kavşağı ile Gebze kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları (24 saat esasına göre) nedeniyle 19 Ekim'e kadar otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım çalışma mahalline göre uygun kavşaklardan D-100 Karayoluna yönlendirilecek.
     Anadolu otoyolunun Kaynaşlı kavşağı ile Düzce kavşağı arasında bulunan Asarsuyu Köprüsü'nün onarım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara istikametinden sağlanmakta olup, çalışma içerisinde kalan Düzce gişe çıkışı ile İstanbul yönünde otoyola giriş bağlantı kolu trafiğe kapatılacak. Bu yüzden sürücülerin İstanbul yönünde Kaynaşlı gişelerinden çıkması gerekiyor.
     Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç ayrımı yolunun 6-18. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık'a kadar yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu Otoyolunun Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı 3-21. kilometreleri arası üstyapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak. Bu yüzden Yeniçağa kavşağının Ankara yönü trafiğe kapalı olduğu için İstanbul yönünden gelen sürücülerin Çaydurt kavşağını, otoyolunu kullanmak isteyenlerin ise Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     O-2 Otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca Gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Beyşehir-Ilgın ayrımı-Konya yolunun 3-13. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 19 Ekim'e kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süre ile trafiğe kapatılacak.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Kasım'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     TEM otoyolunun Körfez kavşağı-İzmit (Doğu) kavşağı 73-100. kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit (Doğu) kavşağından D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü de 00.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa Gölü-Karacabel tüneli mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmiyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında araçlar söz konusu yolu kullanamayacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri araç geçişine izin verilmeyecek.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkii arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir